Menu:

AKTUALNOŚCI - MARZEC 2017

Warsztaty Ligi Matematycznej w Słupsku

W ubiegły czwartek czterdziestoosobowa grupa uczniów  naszej szkoły  uczestniczyła w warsztatach Ligi Matematycznej zorganizowanych przez pracowników Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób były oceniane ich zadania, które rozwiązywali  przez 3 miesiące, poznali różne sposoby rozwiązań tych zadań. Po dwugodzinnej pracy uczniowie udali się na obiad oraz na seans filmowy "Był sobie pies"SZKOŁA PODSTAWOWA NR1 W CZŁUCHOWIE NAJLEPSZA W POWIECIE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 
„OTYLIA I CZAREK NAJLEPSI W SWOICH BIEGACH”

29.03.2017r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, których współorganizatorem była Szkoła Podstawowa nr1 w Człuchowie. Zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 wypadli bardo dobrze. Indywidualnie Otylia Możuch 5c i Cezary Kumiszcza 6a zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, natomiast Marta Chmurzyńska 4c została Wicemistrzynią Powiatu. Bardzo dobrze pobiegli również: Zofia Górska 4d (4 miejsce), Maria Zielnik 3b (5 miejsce), Nikola Ernstmajer 4c (6miejsce), Katarzyna Wołujewicz 6d( 6 miejsce), Wiktoria Sawczak 6d (8 miejsce), Zuzanna Krysa 6d (9 miejsce), Brajan Jażdżewski 5d (7 miejsce), Mateusz Malmon 4d (8 miejsce), Tomasz Ćwik 4e (10m), Michał Szaraniec 6b (5 m.), Nikodem Szmurło 6f(7 m.), Karol Kowalik 5c(8 m.), Jakub Kołodziejski 6a (10m.).
Do Mistrzostw Województwa awansują najlepsze sześcioosobowe drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych: dziewczęta młodsze (2006 i młodsze) + dziewczęta starsze (2004-2005), chłopcy młodsi (2006 i młodsze)+ chłopcy starsi (2004-2005).
Dzięki staraniom wszystkich startujących zawodników, SP1 w Człuchowie zwyciężyła w punktacji drużynowej szkół, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców.


Składy zwycięskich drużyn:

Dziewczęta młodsze (2006 i młodsze)
1 miejsce – Otylia Możuch 5c
2 miejsce – Marta Chmurzyńska 4c
4 miejsce – Zofia Górska 4d
5 miejsce – Maria Zielnik 3b
6 miejsce – Nikola Ernstmajer 4c
16 miejsce – Agata Bogdańska 3c
Dziewczęta starsze (2004-2005)
6 miejsce – Katarzyna Wołujewicz 6d
8 miejsce – Wiktoria Sawczak 6d
9 miejsce – Zuzanna Krysa 6d
12 miejsce – Natalia Żmuda-Trzebiatowska 6a
17 miejsce – Iga Janke 6e
24 miejsce – Aleksandra Dedo 6e
Chłopcy młodsi (2006 i młodsi)
7 miejsce – Brajan Jażdżewski 5d
8 miejsce – Mateusz Malmon 4d
10 miejsce – Tomasz Ćwik 4e
16 miejsce – Kewin Jażdżewski 3e
17 miejsce – Jakub Kreft 3c
18 miejsce – Piotr Sobczyński 4b
Chłopcy starsi (2004-2005)
1 miejsce – Cezary Kumiszcza 6a
5 miejsce – Michał Szaraniec 6b
7 miejsce – Nikodem Szmurło 6f
8 miejsce – Karol Kowalik 5c
10 miejsce – Jakub Kołodziejski 6a
19 miejsce – Fabian Pfeifer 4e

Rezerwowi: Mariusz Jońca 4e, Filip Kiedrowicz 4c, Łukasz Rzadkowski 6e, Antoni Szmurło 4c, Hubert Wdowczyk 6f, Hubert Zajączkowski 5d, Damian Zblewski 5d, Martyna Andrzejewski 5d, Maja Blige 6d, Marta Figurska 5a, Sylwia Gawlicka 6a, Nikola Gomułka 5a, Alicja Klekocińska 4c, Martyna Nowakowska 4c, Natalia Okonek 6f, Katarzyna Rzadkowska 4d, Magdalena Woźniak 3e, Zuzanna Zawada 4c.
Wszyscy wymienieni zawodnicy będą reprezentować Powiat Człuchowski w Mistrzostwach Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w kwietniu. 

Zobacz wyniki >>>>
Wyniki klasyfikacja szkolna >>>>


Rodzina, ach rodzina ....
Uczniowie klasy 5a od początku II semestru uczęszczają na zajęcia Wychowania do Życia w Rodzinie i rozmawiają na tematy związane z tym, co człowiekowi najbliższe. Pracują miedzy innymi nad projektem dotyczącym potrzeb i ich zaspakajania w rodzinie. Dyskutują, argumentują i są bardzo zaangażowani w tematyką poruszaną na zajęciach.


Recytatorzy  prezentowali

„Kiedy recytujesz, świat staje się piękniejszy, bowiem delikatne motyle emocji sfruwają na serca słuchających.”

22 marca 2017 roku nasi recytatorzy prezentowali się na scenie MDK-u w Człuchowie podczas konkursu recytatorskiego. Przez wiele godzin zmagali się z tremą, pokonywali swoje słabości, z niecierpliwością czekali na efekt wielodniowych przygotowań, by wejść na scenę i zaczarować publiczność. Jesteśmy z nich dumni, bo zaprezentowali się świetnie. Na 14-tu laureatów konkursu w kategorii klas 1-6, 11- tu to nasi uczniowie! Kolejny raz pokazaliśmy, że w powiecie nie mamy sobie równych! Ogromne brawa!
Mistrzami recytacji zostali:
1.    Bianka Dalka 1b
2.    Dominika Ołów 2a
3.    Marta Pszczoła 2a
4.    Krzysztof Sowa 4d
5.    Iga Bondarenko 5a
Mistrzowie reprezentować będą szkołę w Starogardzie Gdańskim podczas etapu wojewódzkiego.
Wyróżnienia otrzymali także:
1.    Zuzanna Andrzejewska 1b
2.    Zofia Michalec 2e
3.    Amelia Garstka 2e
4.    Oliwier Król 3b
5.    Amelia Zblewska 3c
6.    Mikołaj Holc 6b
GRATULUJEMY!


W KUCHCIKOWIE
Od kilku dni rozmawialiśmy o tym jak dbać o zdrowie. Wiemy już, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, jak dbać o zęby, czy ubierać się stosownie do pogody. Poznaliśmy piramidę zdrowego żywienia, podstawowe grupy witamin, wiemy, że śmiech to zdrowie. Podsumowaniem cyklu zajęć promujących zdrowy styl życia, było dzisiejsze spotkanie w kuchcikowie. Wszyscy zadbaliśmy, aby na naszych wiosennych kanapkach znalazło się jak najwięcej zdrowych produktów. Może nie potarfiliśmy pokroić cienko ogórków i pomidorów, a niektórzy zapomnieli posmarować chleb masłem, czy też pięknie udekorowane kanapki przykrywali liściem sałty lub plastrem sera, jednak z pewnością włożyliśmy w nasze kulinarne arcydzieła wiele wysiłku i twórczej inwencji. Kanapki samodzielnie wykonane smakowały jak nigdy, a wszystkie brzuszki 2a wypełniły się witaminami po brzegi. MNIAM! MNIAM!

Zobacz więcej >>>>


KLASA 2A ZAŁOŻYŁA HODOWLĘ
Mali ogrodnicy z klasy 2A wystartowali wraz z pierwszym tchnieniem wiosny. Nasiona rzodkiewek posiane i podlane, teraz wygrzewają się na słońcu. My zaś z niecierpilwością obserwujemy kiedy pojawią się pierwsze kiełki. Może uda nam się założyć własne ogródki przy domu lub na działce?


Zobacz więcej >>>>


Spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami


Zobacz  zdjęcia >>>>
Zapobiegają pożarom
17 marca 2017 roku odbyły się eliminacje Miejsko-Gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Nasi uczniowie zajel;i główne lokaty:
I miejsce - Julia Żugaj  5c
II miejsce - Jakub Chajzler  6c
Gratulujemy


Turniej wiedzy pożarniczej
15 marca 2017 odbyły się eliminacje  miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej . Reprezenacja SP1 zdobyła wszystkie miejsca podium.
I miejsce - Julia Żugaj 5c
II miejsce -  Karol Kowalik 5c
III miejsce -  Jakub Chajzer 6c


Kreatywni w akcji
Na ostatnich zajęciach dla kreatywnych poznawaliśmy zasady tworzenia map myślowych. Najpierw tworzyliśmy projekty z wykorzystaniem programu komputerowego "Mind Mup2". Potem zajęliśmy się projektami widocznymi na zdjęciach. Polecamy stosowanie tej techniki, bo uczy skrótów myślowych, wyzwala kreatywność i angażując wiele zmysłów pozwala na zapamiętanie.Mistrzostwa Województwa w ramach programu "Lekkoatletyka dla Każdego”  Człuchów, 18.03.2017r.
 I miejsce – Otylia Możuch 5c
III miejsce – Cezary Kumiszcza 6a
 
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, oprócz zawodników z województwa pomorskiego startowali również uczniowie z  woj. kujawsko-pomorskiego. W czterech biegach SP wystartowało blisko 250 dziewcząt i chłopców. Szkołę Podstawową nr1 w Człuchowie reprezentowało 38 uczniów, w większości członków Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego.
Zawodnicy musieli zmierzyć się z trudną trasą i jednocześnie z bardo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tym większe podziękowanie za udział w zawodach i godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie i CMKL.
W zawodach wystartowali: Marta Chmurzyńska, Nikola Ernstmajer, Martyna Nowakowska, Maria Zielnik, Alicja Klekocińska, Brajan Jażdżewski, Mateusz Malmon, Tomasz Ćwik, Piotr Sobczyński, Jakub Kreft, Kewin Jażdżewski, Katarzyna Wołujewicz, Natalia Żmuda-Trzebiatowska, Wiktoria Sawczak, Zuzanna Krysa, Iga Janke, Natalia Okonek, Jakub Kołodziejski, Damian Zblewski, Karol Kowalik, Hubert Zajączkowski, Fabian Pfeifer, Zuzanna Zawada, Oliwia Słomińska, Patrycja Jażdżewska, Aleksandra Meyer, Sara Kluk-Flannonio, Maja Przysięzna, Laura Jastrzębowska, Mariusz Jońca, Antoni Szmurło, Maciej Markiewicz, Filip Kiedrowicz, Bartosz Rożek, Dominik Kucharski, Wiktor Adaszewski, Martyna Potalska.
Dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom.
Beata Bodziak

Wyniki >>>>


Mistrzostwa Powiatu w Grach i zabawach klas II i III.
Drugie klasy z SP1 Człuchów zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu.
 Uczniowie SP1 reprezentowali szkołę w Mistrzostwach Powiatu w Grach i zabawach klas II i III. Takie zawody rozegrano po raz pierwszy, ich wyniki będą się wliczały do punktacji szkół, prowadzonej prze Szkolny Związek Sportowy.
Każda drużyna składała się z 10 zawodników (5 dziewczynek + 5 chłopców) i 2 rezerwowych. Wystąpiły osobne reprezentacje klas II i III. Kadra klas II wywalczyła srebrne medale, reprezentacja III klas wywalczyła V miejsce. Dzieci miały do wykonania 10 różnorodnych zadań, charakteryzujących się precyzją, zwinnością, szybkością, skocznością i umiejętnościami technicznymi z zakresu: lekkiej atletyki piłki koszykowej, siatkowej, nożnej i unihokeja. Dzieci dzielnie walczyły i godnie reprezentowały naszą szkołę. Nad II klasami opiekę sprawowały: Jolanta Szybajło i Beata Bodziak, a nad III klasami: Dorota Gibczyńska i Joanna Hapka.
Skład drużyny II klas:
Cyprian Ciepliński 2e
Oskar Jażdżewski 2d
Kacper Gwiazda 2d
Antoni Figurski 2e
Amelia Garstka 2e
Szymon Górzny 2b
Maja Przysięzna 2a
Joanna Malmon 2b
Nikola Wróbel 2e
Wiktoria Parzyjagla 2e
Zofia Łukaszewska 2e
Zofia Michalec 2e
Maciej Holc 2e
Maciej Markiewicz 2e
Michał Marczak 2b
Konrad Pilipiec 2e
Gratuluję sukcesu i zachęcam do dalszej pracy nad rozwojem swojej sprawności.
Beata Bodziak 

 

W Sztafecie Sprawnościowej klas III udział wzięli:
1. Zielnik Maria
2. Jażdżewska Patrycja
3. Królak Zuzanna
4. Zblewska Amelia
5. Grusiecka Nikola
6. Jażdżewski Kewin
7. Szufrajda Patryk
8. Urbaniak Adrian
9. Kreft Jakub
10. Warda Piotr
11. Wójcik AdamZabawy językiem polskim
9 marca przedstawiciele klas 4-6 bawili się przysłowiami, frazeologizmami, synonimami i antonimami, wykazywali się znajomością trudnych słów. W swoich grupach wiekowych wygrały klasy : 4 d, 5 c ,6 c. II miejsce zajęły klasy:4 e, 5 d, 6 d, a III : 4 b, 5 a i 6 b. Gratulujemy!
Zobacz więcej >>>>


SERDECZNOŚCI DLA NASZYCH DZIEWCZYNEK!
Mali dżentelmeni z klasy 2a, jak większość mężczyzn w „jedynce”, nie zapomnieli o płci pięknej w swojej klasie. Nie obeszło się oczywiście bez pomocy obrotnej pani Anitki, która troszkę pomogła chłopakom. Były więc wiosenne tulipany z pamiątkową figurką, ale także słodkości, o których pamiętały mamy chłopców. Nasze mamy są SUPER! DZIĘKUJEMY! Piękne tulipanowe bukiety powędrowały również w ręce pań. Mali panowie bez oporów okazywali swoim koleżankom szarmancję, całując je w rękę. Miłą niespodzianką były również odwiedziny i upominki od męskiej części samorządu uczniowskiego. Dziewczynki i te duże i te małe bez dwóch zdań były wzruszone i bardzo zadowolone. CHŁOPAKI W JEDYNCE SĄ EKSTRA:-)))
Zobacz więcej >>>>


8 marca Dzień Kobiet nie tylko dużych, ale również tych małych kobiet. Chłopcy z klasy 1A przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek. Dawid przygotował dla każdej koleżanki duże, ozdobne serce. Kacper wręczył wszystkich koleżnkom tulipana ze słodkim lizakiem, oczywiście w kształcie serca. Wszyscy chłopcy chóralnie zaśpiewali gromkie "Sto lat...". Dziękujemy, my dziewczyny!
Zobacz więcej >>>>

7 marca 2017 roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 4-6. Uczestników oceniała komisja w składzie - p. Jarosława Gawin, p. Mariola Dyl, p. Olga Łącka i przedstawicielka SU - Katarzyna Wołujewicz. Recytatorzy reprezentowali dowolny utwór polskiego autora we własnej interpretacji. Był stres sceniczny, ale ostatecznie wszyscy pięknie się zaprezentowali. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
1.    Holc Mikołaj
2.    Gradek Agnieszka
3.    Sowa Krzysztof
4.    Bondarenko Iga
5.    Miszczuk Ewa
6.    Górska Zofia
7.    Ojdana Julia
8.    Szmaglińska Maja
9.    Kononowicz Paulina
10.    Jurkiewicz Michalina
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe wrażenia artystyczne, a zwycięzcom gratulujemy i trzymać będziemy kciuki 22 marca.Dzień kulinarny
Uczniowie z klas 2 e i 3 f z masy marcepanowej lepili serca, zwierzaki i inne stworki, potem je jeszcze ozdabiali jadalnymi, cukrowymi koralikami, gwiazdkami, kwiatkami….. Ponadto były babeczki z bitą śmietaną, wafle malowane słodkimi barwami, chrupiące paluszki. Było dużo i smacznie. Palce lizać !!! Szkoda tylko, że to jeden dzień kulinarny, a nie tydzień.Dobiegła końca akcja POCZYTAJ MI PROSZĘ. CZYTANIE MĄDRA RZECZ.
W akcji uczestniczyli uczniowie klas 1-3 słuchając czytanych przez rodziców, dziadków, ciocie bajek, opowiadań i wierszy. Tego dnia wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich słuchali lektur czytanych przez nauczycielki. Później wspólnie rozwiązywali krzyżówki, testy znajomości lektury, karty pracy. Wykonywali prace plastyczne. Wspólne czytanie, to naprawdę mądra rzecz.Zobacz, przeczytaj, zapamiętaj!
Uczniowie klasy 3f oglądali Człuchów malowany pędzlem Stanisławy Sierant , czytali legendy o swoim mieście, studiowali mapę miasta, odgadywali jaki to zakątek miasta uwidoczniony jest na starej pocztówce. A wszystko to działo się na szkolnej wystawie pt:. „Czy znasz swoje miasto?” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji 72 rocznicy powrotu Człuchowa do Polski.

Zdjęcia z wystawy  >>>>


Zaczytane przerwy

Zobacz więcej >>>>wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów