Menu:

AKTUALNOŚCI - CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ 2017


WYCIECZKA MISTRZÓW
Janusz Korczak powiedział, że nie jest takie ważne, żeby dużo wiedzieć, ale żeby dobrze wiedzieć; nie chodzi o to, żeby umieć na pamięć, ale żeby rozumieć; nie o to idzie, żeby nas wszystko trochę obchodziło, ale żeby nas coś naprawdę zajmowało. W naszej szkole mamy taką młodzież, która dobrze wie, rozumie i oddaje się swoim pasjom.
27 czerwca kolejni Mistrzowie pojechali na wycieczkę do Trójmiasta, która była nagrodą za zdobycie tytułu oraz szarfy Mistrza za rok szkolny 2016/2017. Fundatorem wycieczki był pan Burmistrz Miasta. Program zakładał wizytę w Jumpcity oraz pobyt w Aquaparku w Redzie. Całoroczny trud wszystkich uczestników został  nagrodzony doskonałą zabawą i relaksem. Uczniowie w drodze powrotnej podsumowując wyjazd zgodnie przyznali, ze warto trudzić się, żeby potem móc wziąć udział we wspólnym wyjeździe, który doskonale integruje społeczność szkolną. Mówili, ze w przyszłym roku szkolnym nie spoczną na laurach i będą rozwijali swoje pasje oraz zainteresowania.
Trzymamy za słowo i gratulujemy zapału i chęci! Kto dołączy do tej grupy za rok?
Dziękujemy sponsorom raz jeszcze!Nasi Wicemistrzowie
XII Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne 2017

27.06.2017r. w Łowiczu Cezary Kumiszcza i Maksymilian Łabędź wzięli udział w XII Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych. Obydwaj zawodnicy uzyskali prawo reprezentowania Polski wygrywając w swoich kategoriach wiekowych bieg na 1000m w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych (Łódź 16-18.06.2017r.). Czarek i Maksymilian w Łowiczu zdobyli tytuły wicemistrzów (odpowiednio z wynikiem 3:05,45 i 2:57,08), zwycięzcami natomiast zostali reprezentanci Węgier.
W zwodach brali udział reprezentanci sześciu państw: Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii i Polski. W klasyfikacji Państw Polska również zajęła II miejsce za Węgrami.
Czarek i Maksymilian są zawodnikami Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, uczniami Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie i Gimnazjum nr1 w Człuchowie. Zawodnicy trenują systematycznie, cztery razy w tygodniu. Obecnie zasłużyli na odpoczynek, ale już w sierpniu powrócą do wytężonej pracy.
Beata Bodziak


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Po miesiącach nauki nadszedł czas na wypoczynek.

Zakończenie roku szkolnego klas 5 i 6 >>>>
Zakończenie roku szkolnego klas 3 i 4 >>>>

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
-godz.8.30 – klasy I-II
-godz.10.00 – klasy III-IV
-godz.12.00 – klasy V-VI

NIE TYLKO ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ - CZYLI MŁODZI GARNCARZE NA START
Uczniowie klasa 1b postanowili zgłębić tajniki sztuki garncarskiej i zdobyć nowe umiejętności. W tym celu wyruszyli do Sokola, gościnnego warsztatu garncarskiego p. Jarosława Arkuszyńskiego.
Okazało się, ze wcale to nie takie proste zajęcie, ale sprawiające dużo radości i satysfakcji, tym bardziej, że pod czujnym okiem „mistrza” każdy stworzył swoje glinianie arcydzieło. Radość tworzenia nie ominęła również mam, które towarzyszyły dzieciom. Okazało się, że to zajęcie miłe dla wszystkich. Potem był czas na grilla i zabawy sportowe.
Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie.
Zobacz zdjęcia >>>>

Alarm przeciwpożarowy
Trzy krótkie dzwonki! Alarm! Na szczęście okazało się, że to alarm próbny i nikomu nic nie grozi. Niemniej wszyscy dzisiaj mieliśmy możliwość odświeżenia sobie zasad postępowania ewakuacyjnego na wypadek pożaru. Przypomnieliśmy sobie, że nie zabieramy żadnych rzeczy, ponieważ w sytuacji zagrożenia najważniejsze jest życie ludzkie. Będziemy pamiętać, że schodzimy do odpowiednich wyjść ewakuacyjnych. Najważniejszą sprawą jest jednak rzecz najtrudniejsza, opanowanie paniki. Kiedy wszyscy już sprawnie, bezpiecznie dotarli na murawę boiska, kiedy nauczyciele złożyli meldunek z ilości obecnych uczniów, przedstawiciel straży pożarnej przypomniał najważniejsze zasady postępowania i w czasie pożaru, i w trakcie wakacyjnych wypraw. Mamy nadzieję, że zarówno w szkole, jak i w czasie wolnym będziemy bezpieczni!Bicie Rekordów Szkoły
20.06.2017r. odbyły się zawody lekkoatletyczne „Bicie Rekordów” Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie.
Nowi rekordziści szkoły to (w swoich kategoriach wiekowych):
Kewin Jażdżewski 3e – chód sportowy na 1000m. - 7:05,3
Natalia Żmuda-Trzebiatowska 6a – bieg na 100m – 14,36
Cezary Kumiszcza 6a – pchnięcie kulą 7,70m
Cezary Kumiszcza 6a – bieg na 100m – 12,8
Otylia Możuch 5c – chód sportowy na 1000m – 6:09,3
Otylia Możuch 5c – bieg na 100m – 13,94
Gratuluję i dziękuję za udział.
Beata Bodziak


O tytuł "Mistrza Pędzla"
Zakończył się trzyetapowy konkurs plastyczny klas 1-3 „O tytuł Mistrza Pędzla”.
Komisja przyznała tytuły mistrzów, miejsca i wyróżnienia.
KLASY I
I MIEJSCE  - KRZYSZTOF BIELACKI 1 B
MISTRZ PĘDZLA
II MIEJSCE – HANNA MEYER 1 C
III MIEJSCE – AGATA ORŁOWSKA 1 A
KLASY II
I MIEJSCE  - MAŁGORZATA OSTROWSKA 2 D
MISTRZ PĘDZLA
II MIEJSCE –  MATEUSZ BOJARSKI 2 C
III MIEJSCE – JULIA KRIL 2 C
WYRÓŻNIENIE – DONNA DĘBSKA 2 B
WYRÓŻNIENIE – DOMINIKA OŁÓW 2 A
KLASY III
I MIEJSCE  - KLAUDIA KLUK 3 B
MISTRZ PĘDZLA
II MIEJSCE – AMELIA DOMAŃSKA 3 C
III MIEJSCE – MICHALINA OCHENDAL 3 E
WYRÓŻNIENIE – WIKTORIA OBARZANEK 3 F
WYRÓŻNIENIE – PIOTR WARDA 3 B
Gratulujemy wyróżnionym i wszystkim pozostałym uczestnikom.
 Życzymy wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu zdolności plastycznych.
Zobacz zdjęcia >>>>

Wycieczka w nagrodę
12 czerwca po raz pierwszy zorganizowano wycieczkę, która była nagrodą dla wszystkich uczniów z klas I-III , którzy otrzymali na koniec roku szkolnego Tytuł Mistrza za wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz odnieśli największe sukcesy sportowe. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych uczniów znaleźli się również najaktywniejsi działacze społeczni z Samorządu Uczniowskiego, którzy przez cały rok angażowali się w przygotowanie uroczystości szkolnych, dyskotek, konkursów oraz dbali o dekoracje okolicznościowe na holu szkoły. W tym roku pojechaliśmy do Gdańska. Program wyjazdu był bardzo atrakcyjny i relaksacyjny. Najpierw mieliśmy możliwość obejrzeć wybrany przez siebie film w Multikinie, a następnie niektórzy z nas po raz pierwszy dokonali zamówienia on line w Mc Donalds. Bardzo przyjemnym akcentem był spacer w po nadmorskiej plaży w Jelitkowie. Najwięcej jednak radości dostarczyły nam zabawy w parku trampolin Yumpcity. Pod bacznym okiem instruktorów mogliśmy pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo. Cała wycieczka upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci, a nagroda jest świetną motywacją do pracy w nowym roku szkolnym. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta za ufundowanie tak wspaniałej nagrody oraz Paniom Marii Opar, Joannie Hapce i Renacie Geras za całodniową opiekę. Jesteśmy bardzo ciekawi komu i dokąd uda się pojechać w następnym roku szkolnym ?
Zobacz  zdjęcia >>>>

Złote medale Cezarego Kumiszczy i Maksymiliana Łabędzia
16-18.06.2017r. uczniowie SP1 i Gimnazjum nr1 w Człuchowie, zawodnicy Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, startowali w XXIII Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi.
Nasi sportowcy odnotowali bardo dobry występ. Z Łodzi przywieźli dwa złote medale:
Cezary Kumiszcza 6a w biegu na 1000m 3:09,15 (chł. 2005) i Maksymilian Łabędź Gimnazjum nr1 również w biegu na 1000m 2:56,07 (chł. 2004)
W czołówce biegu na 600m dz. 2006r. była Otylia Możuch, która zajęła najgorsze dla sportowca miejsce – IV z wynikiem 1:53,53.
Nagrodą dla najlepszych zawodników Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych jest powołanie do reprezentacji kraju na XII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, który odbędzie się 27.06.2017 w Łowiczu, zwycięzcy otrzymali również rowery:)
Gratulacje!
Beata Bodziak


Z historii
Miesiąc maj  i początek czerwca to miesiące konkursów o tematyce historycznej i europejskiej w klasach 4-6.
9 maja 2017 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej z okazji obchodów Dnia Europy. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 4-6.
Kl. 6
I miejsce   Katarzyna Wołujewicz kl. 6D
II m  Jakub Chajzler kl. 6C
III m   Zuzanna Ponikowska kl. 6C
Kl. 5
I m Maja Borek kl. 5D
II m Filip Sobczak kl. 5D
Kl. 4
I m Ewa Miszczuk kl. 4B
II m Agnieszka Gradek kl. 4B
III m Nikola Lupa kl. 4E
 
16 maja 2017 r. odbył się szkolny konkurs historyczny. W konkursie wzięło udział  22 uczniów z klas 4-6.
Kl. 4
I miejsce Aleksandra Meyer kl. 4C
II m Agnieszka Gradek kl. 4B
III m Ewa Miszczuk kl. 4B
Kl. 5
I m Maja Borek kl. 5D
II m Filip Sobczak kl. 5D
Kl. 6
I m Jakub Jackowski kl. 6B
II m Jakub Chajzler kl. 6C
III m Amelia Kaczkowska kl. 6A

   24 maja 2017 r. w Urzędzie Miasta Człuchów odbył się gminny etap konkursu wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego organizowany przez stowarzyszenie gmin "Polskie Zamki gotyckie". W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły z klas 4-6.
I miejsce zajęła Amelia Kaczkowska SP1 kl. 6A i Martyna Rumińska SP1 kl. 6B
II miejsce  Jakub Jackowski  SP1 kl. 6B
III miejsce Paulina Kononowicz SP1 kl. 6D
   Po dogrywce między uczennicami, które zajęły I miejsce, w etapie centralnym udział wzięła Amelia Kaczkowska. Etap centralny odbył się 8 czerwca 2017 r. w Muzeum Warmińskim w Lidzbarku Warmińskim. Nasza uczennica znalazła się w pierwszej dziesiątce uczestników.
Wszystkim gorąco gratulujemy!


Na zdjęciach nasza reprezentacja podczas konkursu wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego w Urzędzie Miasta oraz zwycięzcy i uczestnicy konkursów szkolnych.
 

W nagrodę do parku linowego
Uczniowie 5a cały rok szkolny ciężko pracowali, mogą poszczycić się ogromną ilością sukcesów, więc w nagrodę wybrali się do Parku Linowego w Człuchowie. Pogoda nie rozpieszczała, ale 5a takie rzeczy nie przerażają. Nie przerażają ich też wspinaczki i wyzwania parku linowego. Najpierw stawiali czoła na poziomie średnim, ale potem większość bez wahania (lub z lekkim wahaniem) przeszła trasę trudną ze zręcznością zaskakującą dorosłych wspinając się na 8 metrów.Tajemnice przyrody
Pod koniec maja b.r.szk. zakończył się 3 etapowy Szkolny Konkurs „Tajemnice Przyrody” dla uczniów klas IV – VI. Emocje rosły wraz z każdym kolejnym etapem, a zakres wiedzy uczniów był imponujący. Ostatecznie jednak należało wyłonić „Mistrza Przyrody” na każdym poziomie klas 4-6 i wskazać „laureatów”. Dnia 14.06 odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań oraz wręczenie nagród, których sponsorem była Dyrekcja Szkoły oraz Nadleśnictwo Człuchów. Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY! Szkoła jest z WAS BARDZO DUMNA!
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.                                                                                                                                              
KLASY IV:
- Mateusz Mamon   kl. 4d – Mistrz Przyrody Klas IV
- Maciej Prondziński kl. 4c – II m.
- Aleksandra Meyer kl. 4c – III m.                                              
LAUREACI:
- Agata Bill 4a
- Szymon Murym kl. 4a
- Wiktoria Wróblewska 4a
- Agata Wojtaszczyk 4b
- Agnieszka Gradek 4b
- Marta Chmurzyska 4c
- Nikola Ernstmajer 4c
- Zuzanna Zawada 4c

KLASY V:
- Jakub Rutkowski 5a – Mistrz Przyrody klas V
- Maja Szmaglińska 5a – II m.
- Iga Bondarenko 5a – III m.
LAUREACI:
-    Nikola Gomułka 5a
-    Maja Borek 5d
-    Tobiasz Biernikowicz 5a
-    Samuel Jankiewicz 5b

KLASY VI:
-    Jakub Chajzler 6c – Mistrz Przyrody Klas VI
-    Martyna Rumuńska 6b – II m.
-    Michał Słabicki 6e – III m.
LAUREACI:
- Jakub Jackowski 6b
- Michalina Jarkiewicz 6b
- Julia Jeszka 6b
- Zuzanna Ponikowska 6c
- Szymon Kowalczyk 6c
- Katarzyna Wołujewicz 6d
- Oliwia Dedo 6e
- Jakub Jażdżewski 6e
Organizatorzy 

Bezpieczne wakacje
Aby jak najlepiej przygotować się do letniego wypoczynku postanowiliśmy włączyć się do akcji "Bezpieczne wakacje 2017". Gdzie najlepiej dyskutować na takie tematy, jak nie nad jeziorem? To tam opracowaliśmy zasady bezpiecznego zachowania w górach, nad morzem i w czasie podróży. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe i przećwiczyliśmy, jak informować specjalne służby w razie niebezpieczeństwa. Nie wiem, jak Wy, ale my - uczniowie 5a - zadbaliśmy o kwestię wakacyjnego bezpieczeństwa.Angielski klas 5 i 6
Konkurs języka angielskiego klas 5 i 6 odbył się 06.06.2017 r. Został on przeprowadzony we współpracy z English Language Service reprezentowanym przez p. Tomasza Łakomskiego. W konkursie wzięło udział 27 uczniów klas 5 i 6. Konkurs składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej . Do części ustnej zakwalifikowało się 17 uczniów , którzy uzyskali minimum 75% pozytywnych odpowiedzi z części pisemnej. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Lp

Imię i nazwisko

klasa

% ocena sprawności językowej

1

Jakub Rutkowski

5a

97

2

Oliwia Dedo

6e

92

3

Jakub Jażdżewski

6e

91

4

Maja Berezowska

6f

89.5

5

Michalina Jarkiewicz

6b

87

6

Kamila Szymkowicz

6a

86

7

Filip Piechowski

5c

80

8

Rafał Dowksza

6a

78

9

Marcelina Jarkiewicz

5c

77

10

Amelia Milewska

6b

76.5

11

Paulina Kononowicz

6d

76

12

Wiktoria Lider

6f

74

13

Szymon Woźniak

6b

74

14

Jakub Chajzler

6c

73

15

Zuzanna Ponikowska

6c

72

16

Amelia Kaczkowska

6a

68

17

Amelia Knut

6c

58O krajach anglojęzycznych
Turniej wiedzy o krajach anglojęzycznych odbył się 05.06. 2017 r. Wzięło w nim udział 6 czteroosobowych  drużyn reprezentujących klasy szóste.  Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco
1-sze miejsce- reprezentacja klasy 6a w składzie
- Amelia Kaczkowska, Kamila Szymkowicz, Mateusz Meller, Rafał Dowksza
2-gie miejsce - reprezentacja klasy 6b w składzie
- Amelia Milewska, Michalina Jarkiewicz, Piotr Talaśka, Szymon Woźniak
3-miejsce - reprezentacja klasy 6e w składzie
- Maja Drobińska, Isabel Hoppe, Jakub Jażdżewski, Kacper Grzesiak

Zestawienie współzawodnictwa klas IV-VI
rok szkolny2016/2017

Klasa

Średnia ocen

z zachowania

Frekwencja

Średnia klasy

Współzawodnictwo

sportowe

Strój szkolny

Klasyfikacja

semestralna

Klasyfikacja końcowa

4a

20

12

20

27

12

102

193

4b

20

0

20

27

12

99

178

4c

20

20


20

48

12

116

236

I miejsce

4d

16

12

20

34

12

111

205

4e

8

0

8

41

12

63

132

5a

20

24

24

34

12

90

204

5b

8

0

8

27

8

68

119

5c

20

0

20

48

12

104

204

5d

20

20

20


41

12

121

234

II miejsce

6a

16

16

20

27

12

88

179

6b

20

24

24

34

11

110

223

IV miejsce

6c

24

16

20

15

10

78

163

6d

20

20

20

48

10

112

230

III miejsce

6e

20

16

20

41

7

109

213

6f

16

0

16

15

10

59

116Regionalne Eliminacje Nestle Cup w Wielobojach.
Awans dwóch zawodników do Finału Ogólnopolskiego Nestle Cup w Wielobojach, który odbędzie się we wrześniu 2017r.
W Regionalnych Eliminacjach Nestle Cup w Wielobojach wystartowało 17 zawodników Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, uczniów SP1 i Gimnazjum nr1 w Człuchowie. Zawody odbyły się w  Słupsku 6.06.2017r.
Do  Finału Ogólnopolskiego Nestle Cup awansowało dwóch zawodników: Cezary Kumiszcza i Maksymilian Łabędź. O krok od awansu była Otylia Możuch, której do pierwszego miejsca zabrakło 12 punktów. Wysokie trzecie miejsce zajął Mateusz Malmon. 
 
W zawodach wystartowali uczniowie SP1 i Gimnazjum nr 1:
Zajęte miejsca w swoich kategoriach wiekowych (rocznik 2007 startował z rocznikiem 2006).
Cezary Kumiszcza 6a – 1 miejsce
Zuzanna Krysa 6d – 11 miejsce
Wiktoria Sawczak 6d – 14 miejsce
Katarzyna Wołujewicz 6d – 23 miejsce
Iga Janke 6e – 22 miejsce
Natalia Żmuda-Trzebiatowska 6a – 9 miejsce
Otylia Możuch 5c – 2 miejsce
Marta Chmurzyńska 4c – 5 miejsce
Nikola Ernstmajer 4c – 9 miejsce
Mateusz Malmon 4d – 3 miejsce
Martyna Nowakowska 4c – 6 miejsce
Jakub Kreft 3c – 14 miejsce
Tomasz Ćwik 4e – 12 miejsce
Maria Zielnik 3b – 18 miejsce
Alicja Klekocińska 4c – 7 miejsce
Maksymilian Łabęź – 1 miejsce
Agata Bohm 4e – 21 miejsce
 Gratulacje!
Beata Bodziak

 

Beata Bodziak

Rady nie od parady
7 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt zobaczyć na scenie swoich kolegów i koleżanki. Pracowania Gier i Zabaw MDK-u w Człuchowie zaprosiła nas na przedstawienie "Rady nie od parady"- przedstawienia według wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci dowiedziały się między innymi, że "Jeśli chcesz od innych brać, sama też coś musisz dać" lub "Każdy duży i silniejszy pod opiekę bierze mniejszych". Mali widzowie bawili się wyśmienicie, tym bardziej, że aktorzy to ich koledzy i koleżanki z ławki szkolnej.Sportowe Współzawodnictwo Klas w roku szkolnym 2016/2017
 
4 klasy
I miejsce - 4c - 760 pkt.
II miejsce - 4e - 387 pkt.
III miejsce - 4d - 277 pkt
IV miejsce - 4b - 171 pkt.
IV miejsce - 4a - 171 pkt.
5 klasy
I miejsce - 5c - 527 pkt.
II miejsce - 5d - 473 pkt.
III miejsce - 5a - 290 pkt
IV miejsce - 5b - 130 pkt.
6 klasy
I miejsce - 6d - 630 pkt.
II miejsce - 6e - 553 pkt.
III miejsce - 6b - 486 pkt
IV miejsce - 6a - 473 pkt.
V miejsce - 6c - 324 pkt.
VI miejsce - 6f - 305 pkt.
Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Sportowym Współzawodnictwie Klas w roku szkolnym 2016/107.
Beata Bodziak

Z wizytą w SP1
8 czerwca klasa 3f gościła u siebie w „Kuchcikowie” dzieci z przedszkola „Motylek”. Przyszli pierwszoklasiści ozdabiali cukierniczymi słodkościami ciasteczka. Był wspólny poczęstunek, zabawa i śpiew. Będziemy wspominać ten dzień smacznie i kolorowo ale z uwagi na kalorie mniej zdrowo.

Zobacz zdjęcia >>>>STRAŻACY NA MEDAL!!!
 
06 czerwca 2017r. dzieci z grup zerowych odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Człuchowie. Z zachwytem oglądały ogromne pojazdy bogato wyposażone w sprzęt. Strażacy pokazywali i cierpliwie objaśniali działanie urządzeń. Każde dziecko posiedziało w strażackim wozie o dbyło powietrzną przejażdżkę w podnośniku koszowym.Odważna pani Iwona poszybowała w podnośniku do chmur :) Każde dziecko mogło również poczuć się na chwilę strażakiem trzymając w dłoniach prądownicę z wężem i kierując strumieniem wody. To były niezwykłe chwile! Serdecznie dziękujemy!:)

NASI PRZYJACIELE W MUNDURACH
     05 czerwca 2017r. dzieci z zerówki ( grupa 0-1, 0-2) odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Człuchowie. Zostały tam serdecznie przyjęte. Pan policjant Tomek pokazał dzieciom garaże, areszt i cele. Każde dziecko mogło wejść do policyjnego radiowozu. Niektórzy usiedli nawet na miejscu kierowcy. Wszyscy podziwiali sygnały dźwiękowe. Dzieciom podobała się też policyjna motorówka i policyjne motory. Dziękujemy panom policjantom, że dbają o nasze bezpieczeństwo!

Zobacz zdjęcia >>>>

ZABAWY W FAMILY PARK
Grupy zerowe wybrały się na wycieczkę do Family Parku w Bydgoszczy. Atrakcji było mnóstwo między innymi: dżungla przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli i wałków dała dzieciom sporo frajdy. Odbyły się także grupowe zawody w kręgle i jazda samochodzikami a wszystko to było przeplatane doskonałą zabawą taneczną.Dzieci wróciły do domów z uśmiechem na ustach.

Zobacz zdjęcia >>>>

Dzień Dziecka w zerówce
W tym dniu nikt się nie nudził. Dzieci wzięły udział w imprezie szkolnej pt."Biegaj z nami" i na sportowo spędziły ten dzień. Było szaleństwo na dmuchanym zamku a po zabawie oczywiście lody. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w "Marszu po zdrowie" wraz z wychowawcami, nagrodą okazały się piękne medale dla każdego uczestnika marszu. Ten dzień na długo zapamięta każdy przedszkolak z zerówki.:)ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA!
1 czerwca to święto wszystkich dzieci, tych małych i tych trochę większych. Jak co roku nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień na sportowo. Pod hasłem „Biegaj z nami” na Rynku naszego miasta spotkały się dzieci i ich rodzice, którzy jak zwykle nie zawiedli. Niezbyt przyjemną pogodę zrekompensowała wspólna zumba, która rozgrzała wszystkich uczestników festynu. Na starcie w wielu konkurencjach stanęły dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i innymi członkami rodziny. Emocji nie brakowało, a wszyscy doskonale się bawili. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta oraz Przewodnicząca Rady Miasta, którzy wszystkim „milusińskim” życzyli wiele uśmiechu i samych radosnych chwil. TO BYŁ UDANY DZIEŃ!
Zobacz zdjęcia >>>>

Wycieczka do Poznania
30 i 31 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Rogala. Uczyliśmy się tam gwary poznańskiej oraz sztuki wypiekania przepysznych rogali świętomarcińskich. W samo południe znaleźliśmy się na Rynku, aby zobaczyć słynne poznańskie koziołki. Spacer po placu i zakupy pamiątek zakończyło wspólne zdjęcie przy Studni Bamberki. Następnie udaliśmy się do zoo-oglądaliśmy tam przeróżne zwierzęta i poszaleliśmy w parku linowym. Pierwszy dzień zakończył seans filmowy w multikinie, skąd wróciliśmy do schroniska młodzieżowego tramwajem! Drugiego dnia wycieczki zwiedziliśmy Palmiarnię, a następnie udaliśmy się na Maltę-czekały tam na nas zjazdy torem saneczkowym i inne atrakcje. Po południu obejrzeliśmy piękny zamek w Kórniku, a po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną. Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Człuchowa. Uczniowie klas 4a,4b i 4e.


Memory Master
Wyniki konkursu z języka angielskiego Memory Master:
  klasy IV
                1. Mateusz Malmon - 99pkt - laureat II stopnia
                2. Aleksandra Meyer - 98 pkt - laureat II stopnia
                3. Nikola Lupa           - 95 pkt - laureat II stopnia
                4. Nikola Ernstmayer - 92 pkt - laureat III stopnia
                5. Jakub Wiśniewski - 91 pkt - laureat III stopnia
                6. Kacper Krośnicki -   90 pkt - laureat III stopnia
                7. Patryk Jakubowski - 88 pkt - wyróżnienie
                8. Jakub Łukaszewski - 86 pkt - wyróżnienie
                9. Agata Wojtaszczyk - 85 pkt - wyróżnienie
              10. Alicja Klekocińska - 85 pkt - wyróżnienie
klasy V
               1. Jakub Rutkowski - 100 pkt - laureat
               2. Julia Szynkiewicz - 86 pkt - wyróżnienie
klasy VI
               1. Filip Chajzer - 99 pkt - laureat II stopnia
               2. Jakub Jażdżewski - 98 pkt - laureat II stopnia
              3. Paulina Kononowicz - 96 pkt - laureat II stopnia
              4. Michalina Jarkiewicz - 93 pkt - laureat III stopnia
              5. Zuzanna Ponikowska - 92 pkt - laureat III stopnia
              6. Maja Drobińska           - 90 pkt - laureat III stopnia
              7. Zuzanna Krysa             - 89 pkt - wyróżnienie
              8. Zuzanna Maik               - 87 pkt - wyróżnienie
              9. Wiktoria Lider               - 86 pkt - wyróżnienie
             10. Mikołaj Holc                 - 86 pkt - wyróżnienie
             11. Martyna Makles           - 86 pkt - wyróżnienie
             12. Amelia Milewska        - 85 pkt - wyróżnieniePoznali miasto
Należy znać historie swojego miasta. 31 maja 2017 roku uczniowie klasy 1A zawędrowali do zamku i parku. Przeszli się również ulicami miasta mijając zabytkową kamieniczkę, kościół św. Jakuba, budynek Urzędu Miasta i poczty.  Nasz potężny zamek mógł równać się tylko z zamkiem w Malborku, gdy mieszkańcy nie przystąpili do rozbiórki murów. Dziś możemy podziwiać tylko wieżę i pozostałości murów obronnych. Na dziedzińcu zamkowym można obejrzeć efekty pracy konserwatorów. Przy murach obronnych maszyny oblężnicze i taras widokowy. Człuchów to ciekawe miasto. Uczniowie mają jeszcze dużo do zobaczenia i poznania.Zakończyły się Czwartki Lekkoatletyczne
Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wytrwałość. Gratuluję sportowej postawy, rekordów szkoły i rekordów życiowych.
Pracujcie dalej nad swoją sprawnością :)
Beata Bodziak


Marzycielska poczta
Czasem niewiele potrzeba, żeby sprawić radość innym. Uczniowie 4a i 4b na języku polskim pisali pozdrowienia dla małej Wiktorii, która od lat zmaga się z chorobą, a mimo to znajduje czas na zainteresowania. Tańczy, śpiewa i kolekcjonuje kartki pocztowe ze wszystkich zakątków kraju.
wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów