Menu:

AKTUALNOŚCI - wrzesień 2014

W bibliotece
W piątek 26 września 2014 r. byliśmy na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tam spotkaliśmy się z panem Michałem Zawadką (autorem książek dla dzieci), który poprowadził z nami warsztaty literackie.
Autor zaprezentował w swoich wierszach wiele  encyklopedycznej wiedzy, opisując świat zwierząt małych i dużych, znanych i lubianych. Morały jego bajek uczą nas przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata.
Zapraszał nas do wspólnej zabawy oraz czytał swoją książkę pt. „Mądrość z Natury”.26 września uczniowie klas 1B, 1C i 1D mieli okazję poznać autorkę książek dla dzieci, Zofię Stanecką. Spotkanie odbyło się w klubie czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci poznały kolejne etapy powstawania książek, wiedzą już jak ważna jest wyobraźnia i kreatywność przy pisaniu kolejnych przygód bohaterów. Wykazały się ogromną fantazją podczas wymyślania przygód dla Basi. Projektowały swoja własną stronę tytułową, a także mogli zakupić książeczki Pani Zofii Staneckiej. Było to interesujące i pouczające spotkanie z literaturą .

Dzień Chłopaka w 6c
Dziewczęta z 6c nie zapomniały dzisiaj o swoich kolegach. Dla każdego chłopca przygotowały "lizakowy" medal i dyplom za jakąś szczególną cechę/umiejętność. Chłopcy rywalizowali też w zabawnych konkurencjach, a w nagrodę dostali bransoletki - własnoręcznie wykonane przez dziewczęta. Na koniec mogli raczyć się słodkim poczęstunkiem. Przy okazji wszystkim Chłopakom (małym i dużym) składamy najlepsze życzenia - dziewczęta z klasy 6c wraz z wychowawczynią, Olgą Łącką.


Trening kreatywności
W tym roku szkolnym kontynuowane są zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Ciężko pracujemy nad rozwojem intelektów: rozkładamy na czynniki pierwsze, analizujemy, zachodzimy w głowę, obmyślamy, dokładamy starań... . Główka pracuje:)! Aktualnie głównie nad pewnym TAJEMNICZYM projektem. Efekty niebawem. Trzymajcie kciuki!
opracowały: Olga Łącka, Barbara Kubiak-JażdżewskaKomunikat - Czwartki Lekkoatletyczne Człuchów, 24.09.2014r.
24.09.14r. na obiektach sportowych Powiatowej Bursy Szkolnej odbyły się powiatowe  Czwartki Lekkoatletyczne.
    Cel zawodów:
•    Zdobycie kwalifikacji do  Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych.
•    Popularyzacja Lekkiej Atletyki.
•    Integracja grupy sportowej i społeczności szkolnej.
•    Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.
Zawodnicy mogli startować w dwóch konkurencjach, jednej technicznej i jednej biegowej:
-  techniczne ( skok w dal, rzut piłeczką palantową),
-  biegowe ( 60m 300m 600m (dz.) 1000m (chł)).
    Najlepsi (pierwsze trójki w kategorii wiekowej IV, V, VI kl.), w każdej konkurencji mogą pojechać na zawody ogólnopolskie. Zawodnik musi mieć minimum pięć startów.
Kolejne Czwartki Lekkoatletyczne odbędą się 1.10.2014r. ( środa).


Wyniki >>>

W szkółce leśnej
23 września 2014 r. byliśmy na wycieczce  w Szkółce Leśnej w Marysinie. Uprawia się w niej sadzonki: modrzewia, sosny, świerku, dębu, grabu, olszy, lipy.
Wysadza się je wiosną do gleby. Las rośnie bardzo wolno. Już wiemy, że w lesie mamy trzy piętra: wysokie drzewa, podszyt,   runo leśne, i ściółka.      W każdym z nich żyją różne zwierzęta. Widzieliśmy paśnik,  lizawkę i pułapki  feromonowe. Dowiedzieliśmy się wiele  różnych ciekawostek: -  najstarszym drzewem w Polsce jest cis, który rośnie w Henrykowie Lubawskim, - najstarszym dębem jest Bolesław, a największym jest dąb Bażyńskiego. Na koniec mieliśmy ognisko. Mimo chłodu wycieczka była udana. Teraz już wiemy, że trzeba chronić las.   
Klasa 3 b i 3c


Sprzątanie świata klasa 3a
23 września uczniowie z klasy III a wzięli udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Podczas zajęć edukacyjnych wysłuchali wiadomości na temat idei tego przedsięwzięcia. Następnie udali się na zewnątrz szkoły i przystąpili do oczyszczania terenu wokół budynku. Worki pełne śmieci uświadomiły uczniom, że podjęli słuszne działania, a „Sprzątanie świata” to świetna sposób na podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.Wybiegała wycieczkę do... Paryża
Marcelina Osiowy dzięki zwycięstwu w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych pojechała w nagrodę do Paryża.


2B I 2D ŻEGNA LATO W GOZDNICY
19 września wyruszyliśmy do Gozdnicy na lekcję edukacyjną o lesie. Naszym  przewodnikiem i nauczycielem był przedstawiciel Nadleśnictwa Człuchów pan Daniel Knut. Podczas wyprawy zdobyliśmy odpowiedzi na wiele pytań, między innymi: jak rozróżniać drzewa, jak mierzyć ich grubość i długość,  dlaczego mrówki są pożyteczne, jak bezpieczne zbierać grzyby, jak obserwować ptaki, jak rozpoznać trznadla, jak zachowywać się w lesie, dlaczego las jest taki ważny, czym zajmują się leśnicy. Były też zadania praktyczne: szukaliśmy szyszek,  kalkowaliśmy korę wybranego drzewa, mierzyliśmy jego obwód. No a potem upragnione ognisko, pyszne kiełbaski - trochę powpadało do ogniska. To nie koniec niespodzianek! Pan leśniczy podarował każdemu zakładkę z zasadami leśnymi i długopis. Pięknie podziękowaliśmy, złożyliśmy obietnicę, że będziemy dbać o środowisko leśne. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. W poniedziałek omówiliśmy zdobyte wiadomości. Każdy zasłużył na znaczek „Obserwatora przyrody”.INFORMACJE PREZYDIUM RADY RODZICÓW
 Składka na Radę  Rodziców w roku szkolnym 2014/2015 zgodnie z Uchwałą NR 21/2013/2014 z dnia 02 czerwca 2014r. wynosi 30 zł od ucznia na rok szkolny.  Najbliższe spotkanie Prezydium Rady Rodziców odbędzie się 21 października 2014r. (WTOREK)  o godz. 17.30 w sali 66  i będzie dotyczyło m.in.
- bezpieczeństwa naszych dzieci na skrzyżowaniu ulicy Średniej i Batorego (przy Galerii)
- możliwości utworzenia dodatkowych miejsc postojowych przed szkołą
Wszystkich zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy.
Bardzo prosimy o przedyskutowanie tych kwestii w gronie rodziców z poszczególnych klas i przedstawienie przemyśleń, pomysłów, niepokojów i innych uwag na spotkaniu w dniu 21.10.2014r. 
    Przypominamy;
- przy wejściu do szkoły znajduje się SKRZYNKA POMYSŁÓW – prosimy o zgłaszanie różnych pomysłów dotyczących polepszenia, udoskonalenia, umilenia pobytu naszych dzieci w szkole.
- pomysły można również przedstawić na spotkaniu Prezydium Rady Rodziców
ZAPRASZAMY


Na ulicyRegulamin Powiatowych Czwartków Lekkoatletycznych
1. Organizatorzy
•    Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie
•    Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny
•    Gmina Miejska Człuchów
•    Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie
2. Terminy zawodów
Jesień         24.09.2014, 1.10.2014r.
W dniu zawodów zbiórka wszystkich chętnych uczniów na stadionie przy basenie o godzinie 15.00.
Startujący zawodnicy są zwolnieni z 7 i 8 godziny lekcyjnej.
3. Konkurencje
Do punktacji zaliczone są następujące konkurencje:
Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m,
skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową;
Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m,
skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.
Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia podczas zawodów dodatkowych konkurencji, lecz bez uwzględnienia ich w punktacji Grand Prix.
4. Uczestnicy
Prawo startu mają wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych. W ogólnopolskich zawodach Grand Prix zawodnicy mogą startować w jednej konkurencji (biegowej albo technicznej). Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartowali w finale miejskim.
Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:
I grupa wiekowa rocznik 2002
II grupa wiekowa rocznik 2003
III grupa wiekowa rocznik 2004 i młodsi.
5. Zasady punktacji i kwalifikacji
a) Uzyskane przez zawodników wyniki przeliczane są wg tabel punktowych oddzielnych dla każdej grupy wiekowej.
b) Do finału ogólnopolskiego Grand Prix kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników z miasta w każdej konkurencji, według ilości zdobytych punktów.
c) Prawo startu w finale ogólnopolskim Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach i w finale miejskim.
d) Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600m dziewcząt i 1000m chłopców, zalicza się punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału miejskiego.
e) W biegach na 600m dziewcząt i na 1000m chłopców do punktacji Grand Prix zalicza się punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału miejskiego. Nie zwalnia to z obowiązku uczestnictwa w pięciu zawodach i finale miejskim (zgodnie z punktem c)
f) Jeżeli zawodnik jest sklasyfikowany w pierwszej trójce w więcej niż jednej konkurencji to przysługuje mu prawo wyboru konkurencji, w której wystartuje w ogólnopolskim Grand Prix. Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartował w finale miejskim.
                                                                                  Organizator

Jesteśmy na Facebooku >>>>

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie na Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Uczniów, którzy zakwalifikowali się do Reprezentacji Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie i wystartują w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Rzewnicy 8.10.2014r. (środa).

Reprezentacja SP1 – dziewczęta
Marcelina Osiowy 5d – 1:14,73
Daria Nowak 6b – 1:15,40
Daria Miszczuk 6e – 1:15,88
Weronika Sieg 6d – 1:16,93
Kinga Skobel 5e – 2:17,35
Natalia Dowksza 5d – 1:22,54
Patrycja Szulc 6a – 1:23,21
Marta Sas 6e - 1:23,68
Julia Hysz 4e – 1:25,06
Kinga Pruska 6f – 1:25,17
Żaneta Bonin 6a – 1:25,83
Julia Markiwicz 5d – 1:26,26
Natalia Żmuda Trzebiatowska 4a
Reprezentacja SP1 chłopcy:
Przemysław Szczepaniak 5e – 2:15,97
Maksymilian Łabędź 5a – 2:17,11
Karol Dobbek 6e – 2:17,15
Jakub Wałaszewski 5e - 2:19,62
Karol Murdza 6d – 2:25,73
Olaf Meyer 5c – 2:28,79
Kacper Wincel 6c – 2:28,88
Kamil Jażdżewski 6b – 2:29,58
Bartosz Bojarski 5f – 2:30,82
Daniel Sprenger 5e – 2:32,89
Maciej Radkowiak 6b – 2:33,66
Jakub Homme 6d – 2:34,25
Hubert Szymczyk 4b
Michał Sobczynski 6c
W ramach przygotowań do zawodów uczniowie mogą:
- przychodzić na treningi lekkoatletów, które odbywają się:
wtorek: 16.00-17.30 OSiR
środa: 15.30-17.00 SP1
piątek: 15.30-17.00 SP1
sobota: 10.00-11.30 OSiR.
- wziąć udział w Czwartkach Lekkoatletycznych, które odbywać się będą 24.09.2014r. i 1.10.2014r. na stadionie przy basenie. Zbiórka zawodników w dniu zawodów o godzinie 15.00.
 Beata Bodziak 

Szkoła Podstawowa nr1 w Człuchowie najlepszą szkołą w województwie pomorskim.
19.09.2014r. w Kwidzynie odbyło się podsumowanie Sportowego Współzawodnictwa Szkół Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2012/2013. Nasza szkoła zajęła I miejsce wśród 413 sklasyfikowanych szkół.
 
Na tak dobry wynik złożyły się sukcesy i uczestnictwo naszych sportowców w następujących dyscyplinach:

- Indywidualne Biegi Przełajowe,
- Sztafetowe Biegi Przełajowe,
- Czwórbój Lekkoatletyczny,
- Sztafety Pływackie,
- Piłka nożna dziewcząt,
- Płka koszykowa dziewcząt i chłopców,
- Unihokej dziewcząt i chłopców,
- Piłka ręczna dziewcząt i chłopców,
- Piłka siatkowa dziewcząt,
- Tenis stołowy dziewcząt i chłopców,
- Szachy.

W imieniu społeczności szkolnej SP1 nagrodę odebrały: Marcelina Osiowy 5d, Kinga Skobel 6e i Martyna Łabędź która w minionym roku była uczennicą klasy 6f.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy w zawodach sportowych reprezentowali SP1 w roku szkolnym 2013/2014 i przyczynili się do zdobycia I miejsca w województwie w sportowym współzawodnictwie. Podziękowania należą się również nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wspierali uczniów w dążeniu do sukcesów.
Mistrzostwa SP nr 1 w Człuchowie w Indywidualnych Biegach Przełajowych 18.09.2014r.
Po raz kolejny na obiektach OSiR odbyły się Mistrzostwa SP1 w Człuchowie w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczniowie zdobywali również punkty do Współzawodnictwa Sportowego Klas. Najlepsi będą mieli prawo do reprezentowania SP1 w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 8.10.2014r. w Rzewnicy.
W zawodach wystartowało blisko 200 uczniów z klas III – VI. Mistrzostwa odbywały się w sportowej atmosferze, dla wszystkich bardzo ważny był sam udział, pokonywanie własnych słabości, poprawianie kondycji. Oczywiście ważne też było zwycięstwo i zdobycie nagród. Najlepsi z rąk Pani Dyrektor SP1 Jolanty Lisek i Dyrektora OSiR Igora Bodziaka otrzymali medale, dyplomy, drobne upominki, słodycze. Współorganizatorem zawodów i sponsorem nagród był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie i Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny. Wyniki biegów i lista uczniów, którzy będą reprezentowali SP1 w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych wkrótce.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!!!
Wszyscy chętni uczniowie mogą rozwijać swoją sprawność na zajęciach lekkoatletycznych, które odbywają się:
wtorek: 16.00-17.30 OSiR
środa: 15.30-17.00 SP1
piątek: 15.30-17.00 SP1
sobota: 10.00-11.30 OSiR.
Zachęcamy również do udziały w następnych zawodach, (mogą startować wszyscy chętni) są to Czwartki Lekkoatletyczne, które odbędą się: 24.09.2014r. i 1.10.2014r. Zbiórka w dniu zawodów na stadionie przy basenie o godzinie 15.00.
Beata Bodziak


Wyniki >>>>
Zobacz zdjęcia >>>>


NA WAKACYJNYCH SZLAKACH
Drugi tydzień września upłynął uczniom klasy III a w twórczej atmosferze.  Dzieci ponownie wróciły na wakacyjne szlaki, tym razem jednak we wspomnieniach.
W  małych zespołach, przez kilka dni powstawały plakaty przedstawiające miejsca, w których mali podróżnicy spędzili najciekawsze latnie dni. Większość polecała nasze rodzime zakątki, nie zabrakło jednak również wspomnień z zagranicy. Podczas warsztatów uczniowie łączyli różne obszary edukacji: polonistyczną, przyrodniczą, plastyczną, techniczną i społeczną. Najciekawszy, najbarwniejszy plakat stworzyły: Iga, Hania, Nikola i Zosia – turystki, które wypoczywały za granicą. Brawo!!! Efekty prac można obejrzeć na szkolnym korytarzu naszej szkoły. Zapraszamy!TRZNADEL W OBIEKTYWIE
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Trznadel w obiektywie”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników przyrody i fotografii.
Zadaniem uczestników konkursu jest uchwycenie najciekawszych momentów z życia ptaka – TRZNADLA –  i pokazanie ich w formie zdjęcia [ fotografii].
Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedno lub więcej zdjęć w formacie min. A-5 lub większym. Prace należy przesłać listownie lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie ul. Średnia 4A.  Zgłaszane do konkursu zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane.
Termin nadsyłania prac upływa 10 października 2014r. 
Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów. Przewidziane są liczne  nagrody i wyróżnienia.
Nadesłane prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie. Dokładny termin podany zostanie na stronie www.sp.1.czluchow.net.pl  w październiku br.
Zgłaszając swój udział w konkursie uczestnik akceptuje warunki konkursu.
Ponadto autor wyraża zgodę na opublikowanie swojego imienia i nazwiska, umieszczenie zdjęcia na stronie internetowej szkoły oraz w materiałach promujących konkurs fotograficzny.

Bezpiecznie do szkoły
W ramach akcji Bezpieczna Droga do Szkoły uczniowie klas I uczestniczyli w pogadance z panią komisarz Iwoną Woźniak z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie na temat właściwego poruszania się po drodze. Szczególną uwagę pani policjantka zwróciła na prawidłowe przechodzenie dzieci przez jezdnie, uczniowie byli na pasach, żeby umiejętność te posiąść w praktyce. A na zakończenie spotkania każdego pierwszoklasistę bardzo ucieszyły otrzymane elementy  odblaskowe, które będą nie tylko zdobiły ich podczas spacerów, ale również zadbają o prawidłową widoczność na drodze.
Pamiętajcie, że każdy pieszy i rowerzysta, również dorosły, ma obowiązek posiadania po zmroku elementów odblaskowych!!


Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych 18.09.2014r. 
W czwartek 18.09.2014r. odbędą się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr1 w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Kategorie wiekowe:
Rocznik 2005 i młodsze/dziewczęta – III klasa i młodsze – 400m
Rocznik 2005 i młodsi/chłopcy – III klas i młodsi – 400m
Rocznik 2004/dziewczęta – IV klasa – 600m
Rocznik 2004/chłopcy – IV klasa – 800m
Rocznik 2003/dziewczęta – V klasa – 600m
Rocznik 2003/chłopcy – V klasa – 800m
Rocznik 2002/dziewczęta – VI klasa – 600m
Rocznik 2002/chłopcy – VI klasa – 800m
Za zajęcie miejsc I-III medale i dyplomy. Dla wszystkich uczestników słodycze. Najlepsi zdobędą prawo reprezentowania SP1 w zawodach powiatowych (w sztafetowych biegach przełajowych). Wszyscy startujący uczniowie zdobywają również pkt. do Szkolnego Współzawodnictwa Klas.
Zawodnicy startujący w zawodach mają trzy pierwsze lekcje, później tj o godzinie 10.35 udają się na zbiórkę, która odbędzie się na boisku szkolnym (za szkołą). Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego lub wychowawców (w przypadku gdy wychowawca wyrazi chęć pójścia z całą klasą) udadzą się do OSiR (stadion) gdzie odbędą się zawody.
Zakończenie biegów ok. godz. 13.00. Po zawodach dzieci będą mogły udać się do domu.
 Serdecznie zapraszamy!
Beata Bodziak

ZEBRANIE PREZYDIUM RADY RODZICÓW ODBĘDZIE SIĘ 18.09.2014 O GODZ, 17.30 W SALI 64

 Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT
Uczniowie klasy 5c nowy rok szkolny rozpoczęli od wyjazdu na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Jest to miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy, niezależnie od wieku.

 

Uczniowie eksperymentowali na wielu nowoczesnych, interesujących stanowiskach, zapoznawali się z zasadami funkcjonowania ludzkiego organizmu, mogli na własnej skórze poczuć trzęsienie ziemi, przekonać się jak widzą zwierzęta, sprawdzić jak słuchać muzyki z zatkanymi uszami, przekonać się jak będą wyglądać w wieku 80-ciu lat...

Podczas pobytu w Experymencie uczniowie chętnie korzystali z informacji udzielanych przez pracowników centrum.  Okazało się, że można w ciekawy sposób spędzić tu więcej niż trzy godziny.                                                                                         L.Rolewicz


Marcelina Osiowy Mistrzynią Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego w biegu na 600m.

 

7.09.2014 r. Marcelina Osiowy uczennica klasy V d reprezentowała Polskę w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, który odbył się w Warszawie.

Zwyciężyła w biegu na 600 m zrobiła to w rewelacyjnym stylu, pierwszy raz w karierze łamiąc granicę 1,48. Jej nowy rekord życiowy to 1,47:79.

W Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym brali udział reprezentanci ośmiu państw (Ukrainy, Rosji, Węgier, Litwy, Łotwy Estonii, Słowacji i Polski ). Prawo reprezentowania naszego kraju dawało zwycięstwo w Ogólnopolskim finale Czwartków Lekkoatletycznych, dodatkową nagrodą za to zwycięstwo był tygodniowy wyjazd do Paryża.

Marcelina jest zawodniczką Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy na facebook'owego fanpage'a gdzie znajdziecie więcej informacji.

Adres: www.facebook.com/CzluchowskiMiedzyszkolnyKlubLekkoatletyczny

 

Serdeczne gratulacje!  Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 10.09.2014 roku (środa) - godzina 17.00 w jadalni.


3a w parku linowym

4 września uczniowie klasy III a wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do parku linowego na plaży człuchowskiego OSiR. W ten sposób uczniowie wykorzystali nagrodę, którą część klasy wywalczyła podczas Małego Biegu Tura w ubiegłym roku szkolnym. Po krótkim instruktażu, uczestnicy z zapałem wyruszyli na najniższą trasę. Odważniejsze dzieci wkrótce sprawnie i odważnie pokonywały przeszkody trasy średniej. Niezapomniane wrażenia pozostawił „skok Tarzana”. Po dwóch godzinach sprawnościowych zmagań, przyszedł czas na uzupełnienie spalonych kalorii. Wszyscy z ochotą upiekli na ognisku kiełbaski. Poczęstunek na świeżym powietrzu, przy cudownej aurze i w towarzystwie ulubionych kumpli był prawdziwą przyjemnością. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że to była wspaniała przygoda. Dziękujemy organizatorom Biegu Tura i dyrekcji OSiR w Człuchowie za atrakcyjną nagrodę!
                                                           Opiekunowie i uczniowie klasy III a SP nr1 w Człuchowie

Po wakacjach
Uczniowie klasy 3c  i 3d  żegnali wspólnie wakacje  i witali nowy rok szkolny zabawami na plaży i pieczeniem kiełbasek przy ognisku w ośrodku Wiking.

Ptasie nazwisko

W ramach obchodów „Roku trznadla” ogłaszamy akcję – SZUKAMY PTASICH NAZWISK.  Jeśli jesteś właścicielem nazwiska z nazwą ptaka   (lub znasz kogoś kto nosi takie nazwisko  - powiedz mu, że jest taka akcja) prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie przy ul. Średniej 4a. Każdego to jest posiadaczem takiego oryginalnego nazwiska serdecznie zapraszamy z dokumentem potwierdzającym dane osobowe. Potwierdzenie nazwiska – w formie dokumentu tylko do wglądu organizatorów. Przewidziana jest niespodzianka dla każdego właściciela nazwiska z nazwą ptaka. Zapraszamy całe ptasie rodziny.
Akcja trwa do 26 września 2014r..

Pozalekcyjne zajęcia sportowe – Szkoła Podstawowa nr1 w Człuchowie
Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny
Zajęcia Lekkoatletyczne
 Wtorek: 16.00 – 17.30 (OSiR Człuchów)
Środa: 15.30 – 17.00 SP1
Piątek: 15.30 – 17.00 SP1
Sobota: 10.00 – 11.30 (OSiR Człuchów)
 
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci ( dziewczęta i chłopców). Obowiązuje strój sportowy, dres,obuwie sportowe.
Zajęcia są bezpłatne.
Prowadzący: Beata Bodziak, Igor Bodziak, Bartosz Buczko.
 
Serdecznie zapraszamy!

Nowy rok szkolny rozpoczętyZobacz więcej >>>>

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I - VI 1 września o godz. 9 na boisku przed szkołą. Klasy zerowe rozpoczynają o godz. 11.


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec


Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów