Menu:

AKTUALNOŚCI - WRZESIEŃ 2015

Dzień Chłopaka
Dziewczęta z 4a pamiętały o tym, że dzisiaj Dzień Chłopaka. Dla kolegów z klasy przygotowały życzenia, słodki poczęstunek i pamiątkowe ordery. Chóralnie odśpiewały "Sto lat" i życzyły samych pogodnych dni. Przy okazji dziewczyny z 4a wraz z wychowawczynią życzą wszystkim Chłopakom młodszym i starszym uśmiechu i spełnienia marzeń.Multi - Mistrzowski Dzień Rodziny
26.09.2015r. zawodnicy Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego wzięli udział w konkursie „Multi – Mistrzowski Dzień Rodziny”, jednocześnie włączyli się do akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Zawodnicy stawili się na obiekty sportowe OSiR z całymi rodzinami i wzięli udział w sztafecie. Bieg polegał na pokonaniu ok. 200m trasy i przekazywaniu „pałeczki” w tym wypadku telefonu z włączoną aplikacją ENDOMONDO. Każdy uczestnik mógł  pokonywać dowolną ilość okrążeń w dowolnym tempie.
Nasz Multi – Mistrzowski Dzień Rodziny” rozpoczęliśmy od zapoznania się trasą sztafety i rozgrzewki lekkoatletycznej do której wszyscy sumiennie się przykładali bo wszyscy wiemy jak ważny jest to element każdego treningu. Jednocześnie dzieci mogły zaprezentować rodzicom swoje umiejętności, a rodzice mogli się od nich uczyć.
Z zapałem przy pięknej pogodzie przystąpiliśmy do biegu sztafetowego. Zainteresowanie było tak wielkie, że trzeba było oczekiwać w kolejce na swoją zmianę. Dlatego postanowiliśmy biegać zespołowo np. cała rodzina (rekord 7 osób), zawodnicy z trenerem, mąż z żoną, tata z dzieckiem, mama z dzieckiem, starsi zawodnicy z młodszymi itp. Na trasę sztafety wyruszyła też  profesjonalna grupa chodziarek.
Zorganizowaliśmy również strefę gier i zabaw, w której ćwicząc można było utrzymać organizm w ciągłej gotowości do biegu, a jednocześnie zmierzyć się „w rodzinnych pojedynkach”. Były to między innymi: wyścigi płotkarzy, rzuty piłką lekarską, skok o tyczce, rzut mini oszczepem, młotem, dyskiem, strzał do bramki, skoki przez skakanki. Największą atrakcją nasze strefy gier
i zabaw były zajęcia taneczne poprowadzone przez P. Marzenę Jodłowską- Przyszlak instruktorkę tańca z Miejskiego Domu Kultury. Wszyscy bardzo się staraliśmy tańczyć i naśladować P. Marzeną, choreografia jednak nastręczała nam dużo trudności ale nikt się nie poddawał.
W okolicy strefy zmian postanowiliśmy zorganizować miejsce na  dodatkową rozgrzewkę przed biegiem oraz krótki odpoczynek i rozciąganie po biegu.
Przed konkursem postawiliśmy sobie zadanie przebiegnięcia minimum 15 km. a maksimum 20 km. W trakcie trwania sztafety postanowiliśmy zmierzyć się z dystansem maratonu. Ponieważ drzemie w nas duch rywalizacji chcieliśmy wykonać nasze zadanie w określonym czasie tj. poniżej 3 godzin, więc każdy biegał na 100% swoich możliwości.
Ostatecznie przebiegliśmy maraton tj. 42 km 195m w całkiem dobrym czasie 2:58,07. Średni czas na kilometr to 4,13 min. a najszybszy kilometr pokonaliśmy w czasie 2,32 min. spaliliśmy 2935 kcal.
W naszej zabawie wzięło udział blisko 70 osób, w organizację włączyli się rodzice, zawodnicy, OSiR, MDK, SP1. Dla wszystkich uczestników gratulacje i podziękowania.
Organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, operator wojewódzki projektów „Mały Mistrz” i „Multisport” w woj. pomorskim.


Beata Bodziak 

Czwartki Lekkoatletyczne
Człuchów, 25.09.2015r.
Na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie odbyły się kolejne  Czwartki Lekkoatletyczne.
    Cel zawodów:
Zdobycie kwalifikacji do  Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych.
Popularyzacja Lekkiej Atletyki.
Integracja grupy sportowej i społeczności szkolnej.
Rozwijanie uzdolnień.
Realizacja programu „TRZYMAJ FORMĘ”
Zawodnicy mogli startować w dwóch konkurencjach, jednej technicznej i jednej biegowej:
techniczne ( skok w dal, rzut piłeczką palantową),
biegowe ( 60m 300m 600m (dz.) 1000m (chł)).
W zawodach wystartowali uczniowie SP Debrzno, ZSS Człuchów i SP1 Człuchów.

Wyniki uczniów SP1 Człuchów w Powiatowej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych z dnia 25.09.2015r >>>>.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie na Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Rzewnica 7.10.2015r (środa), zbiórka godzina 8.30 w SP1 Człuchów
Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do Reprezentacji Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie i wystartują w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Rzewnicy 7.10.2015r. (środa).
 
Reprezentacja SP1 – dziewczęta Reprezentacja SP1 chłopcy:
Marcelina Osiowy 6d – 2:21,22
Julia Markiewicz 6d – 2:28,90
Amelia Sprenger 6e – 2:32,53
Natalia Dębska 6a – 2:34,83
Nikola Dębska 6a – 2:38,54
Weronika Nagórska 6f – 2:43,28
Natalia Dowksza 6d – 2:43,96
Katarzyna Wołujewicz 5d – 2:45,44
Sylwia Gawlicka 5a – 2:47,26
Otylia Możuch 4c – 2:47,40
Iga Janke 5f – 2:47,98
Paulina Kasak 6c – 2:49,17
Natalia Żmuda Trzebiatowska 5a – 2:53,46
Przemysław Szczepaniak 6e – 2:57,58
Maksymilian Łabędź 6a – 3:02,32
Mikołaj Holc 5b – 3:03,41
Daniel Sprenger 6e – 3:06,67
Cezary Kumiszcza 5a – 3:14,13
Brajan Jażdżewski 4b – 3:16,50
Michał Szaraniec 5b – 3:18,71
Karol Rojek 4a – 3:19,99
Dawid Bogdański 6e – 3:20,53
Łukasz Rzadkowski 5e – 3:25,68
Olaf Meyer 6c – 3:31,45
Kamil Nowakowski 5e – 3:31,95
Kuba Kołodziejski 5a – 3:35,00
 
W ramach przygotowań do zawodów uczniowie mogą:
- przychodzić na treningi lekkoatletów, które odbywają się:
wtorek: 16.00-17.30 OSiR
środa: 15.30-17.00 SP1
piątek: 15.30-17.00 SP1
sobota: 10.00-11.30 OSiR.
- wziąć udział w Czwartkach Lekkoatletycznych, które odbędą się 30. 09. 2015 r. na stadionie przy SP1.
Zbiórka zawodników w dniu zawodów o godzinie 15.00. 
Beata Bodziak
  

Lekcja w plenerze
Za oknem prawdziwie "Złota Polska Jesień", gdzie więc piękniej o tej porze roku niż na łonie natury. Właśnie dlatego uczniowie klas 2B i 2 F wybrali się do Marysina.  Dzięki uprzejmości Pana Borowicza, dowiedzieliśmy się sporo o życiu leśnych zwierząt jak również poznaliśmy warstwową budowę lasu. Rozochoceni promieniami słońca przyglądaliśmy się przyrodzie, podziwialiśmy grzyby, żaby ale i leśne konary obrośnięte mchem. Na zakończenie naszej lekcji przyrody upiekliśmy kiełbaski na ognisku (za które serdecznie dziękujemy jednemu z naszych rodziców - Panu Rafałowi Majchrzykowi:) )     
To była niezapomniana lekcja w plenerze.
Opiekunowie wycieczki: Aldona Pigońska, Katarzyna Krawczyk-Pokrzywińska, Mariola Dyl, Ewa Szukaj, Sylwia JażdżewskaOpracowała: Mariola Dyl

Olimpiada Sportowa Klas II
 
   24 września 2015r. na obiektach sportowych przy naszej szkole odbyła się Olimpiada Sportowa Klas II.
W zawodach sportowych brały udział drużyny 10-osobowe z każdej klasy oraz zawodnicy rezerwowi. Jakub Kreft w imieniu wszystkich uczestników złożył olimpijskie ślubowanie. Swoim drużynom gorąco kibicowali koledzy, koleżanki i rodzice z klasy. Nawet słońce zagrzewało zawodników do sportowej rywalizacji. Zwycięzcy przy dźwiękach muzyki otrzymali medale, dyplomy. I miejsce zajęła drużyna z klasy II b, II miejsce zajęły drużyny z klasy II d i II f. Dzieci miały okazję wykazać się w dyscyplinach lekkoatletycznych, a przy okazji świetnie się bawiąc.
Motyw przewodni tej olimpiady – BAW SIĘ ZDROWO I SPORTOWO! NIE TYLKO GŁOWA CHODZI DO SZKOŁY!

Zobacz zdjęcia >>>>
Wszystkie zdjęcia >>>>

Wycieczka piesza 4d nad Jezioro RychnowskieWycieczka 4a i 4c
"A daleko jeszcze? A długo jeszcze"
Uczniowie 4a i 4c pod opieką p. A.Baprawskiej, p.J.Gawin, p.A.Kani i p.Olgi Łąckiej pierwszy jesienny dzień spędzili na pieszej wycieczce wokół Jeziora Rychnowskiego. Mimo wielu kilometrów dobre humory dopisywały. Każdą wolną chwilę uczniowie wykorzystywali na dobrą zabawę (plac zabaw, gra w piłkę i karty, czy po prostu rozmowy z kolegami). Oczywiście pojawiały się pytania: "A daleko jeszcze? A długo jeszcze", ale wszyscy wiemy, że zadawane TYLKO z żalu, że czas tak szybko mijał;).Czwartki Lekkoatletyczne
25.09.2015r. (piątek)
30.09.2015r. (środa)
Zbiórka na stadionie SP1 o godzinie 15.00
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
Można startować w dowolnie wybranych konkurencjach: 60m, 300m, 600m (dz.), 1000m (chł). skok w dal, rzut p. palantową.
Dla najlepszych wyjazd na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych do Łodzi J
Beata Bodziak

Podziel sie posiłkiem
Od sześciu lat przyłączamy się do akcji charytatywnej organizowanej przez Banki Żywności „Podziel się posiłkiem”. W wyznaczonych sklepach zbieramy żywność o długim terminie przydatności (w tym roku zbieramy w Lidlu, w Biedronce i w sklepie Aureliusza Grzesiaka). Wolonatriuszami są nauczyciele naszej szkoły oraz chętni uczniowie z klasy 6a i 6c. Zebrana żywność w całości przekazana zostaje na rzecz skoły, gdzie przygotowane zostają paczki dla rodzin w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Włączając się w tę akcję uczymy dzieci dostrzegania potrzebujących, kształcimy wrażliwość i humanitarne postawy.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie w Indywidualnych Biegach Przełajowych klas III-VI
18.09.2015r. po raz kolejny na obiektach OSiR odbyły się Mistrzostwa SP1 w Człuchowie w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczniowie zdobywali również punkty do Współzawodnictwa Sportowego Klas. Najlepsi będą mieli prawo do reprezentowania SP1 w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 7.10.2015r.
w Rzewnicy. W zawodach wystartowało boski 190 uczniów z klas III – VI. Mistrzostwa odbywały się w sportowej atmosferze, dla wszystkich bardzo ważny był sam udział, pokonywanie własnych słabości, poprawianie kondycji. Oczywiście ważne też było zwycięstwo i zdobycie nagród.
Najlepsi z rąk Dyrektora OSiR Igora Bodziaka otrzymali medale, dyplomy.
Współorganizatorem zawodów i sponsorem nagród był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie i Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny.
Wyniki biegów w załączeniu, a lista uczniów, którzy będą reprezentowali SP1 w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych wkrótce.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

 

Wyniki >>>>
Wszyscy chętni uczniowie mogą rozwijać swoją sprawność na zajęciach lekkoatletycznych, które odbywają się:
wtorek: 16.00-17.30 OSiR
środa: 15.30-17.00 SP1
piątek: 15.30-17.00 SP1
sobota: 10.00-11.30 OSiR.
Zachęcamy również do udziały w następnych zawodach, (mogą startować wszyscy chętni) są to Czwartki Lekkoatletyczne, które odbędą się: 25.09.2015r. i 29.09.2015r. Zbiórka w dniu zawodów na stadionie przy SP1 o godzinie 15.00.
 Beata Bodziak
SP1 Człuchów

3B i 3C W LESIE
16 września  wybraliśmy się do Marysina na lekcję edukacyjną o lesie. Naszym przewodnikiem i nauczycielem był przedstawiciel  Nadleśnictwa Człuchów pan Borowicz. Podczas wyprawy dowiedzieliśmy się na czym polega praca leśniczego, poznaliśmy warstwową budowę lasu oraz wiele ciekawostek z życia zwierząt. Zobaczyliśmy, jak wygląda szkółka leśna. Wycieczka zakończyła się ogniskiem, przy którym piekliśmy kiełbaski. Pan leśniczy przygotował też dla każdego z nas upominki. Były to plany lekcji i
książki o lesie. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, ale także przekonani, że las należy chronić i szanować.


REGULAMIN MISTRZOSTW SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr1 W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
w ramach współzawodnictwa sportowego klas III – IV- V -VI 18.09.2015r.( piątek)
Cele zawodów:
Wyłonienie reprezentacji szkoły na Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Popularyzacja biegania jako podstawowej formy rekreacji.
Integracja społeczności szkolnej.
Nauka pozytywnego kibicowania.
Sprawdzenie własnych możliwości.
Zdobycie punktów w rywalizacji międzyklasowej.
Organizatorzy:
Szkoła Podstawowa nr 1.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie.
Termin i miejsce:
18.09.2015r. (piątek) godz. 1100
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie.
Zbiórka zawodników o godz. 1035 na boisku Sp1.
Kategorie wiekowe:
Rocznik 2006 i młodsze/dziewczęta – III klasa i młodsze – 600m
Rocznik 2006 i młodsi/chłopcy – III klas i młodsi – 800m
Rocznik 2005/dziewczęta – IV klasa – 600m
Rocznik 2005/chłopcy – IV klasa – 800m
Rocznik 2004/dziewczęta – V klasa – 600m
Rocznik 2004/chłopcy – V klasa – 800m
Rocznik 2003/dziewczęta – VI klasa – 600m
Rocznik 2003/chłopcy – VI klasa – 800m
Uczestnicy:
W zawodach każda klasa może wystawić dowolną ilość uczestników. Uczniowie startują z kartkami startowymi zawierającymi: imię, nazwisko, rocznik i klasę. Uczniowie otrzymają kartę startową przed startem. Start tylko w butach sportowych, nie można startować w kolcach. Każdy uczestnik zdobywa punkty dla swojej klasy wg regulaminu współzawodnictwa sportowego. Pierwszy zawodnik 21pkt., a drugi 19pkt., trzeci 18pkt. Itd. do 20 miejsca, następnie każdy zawodnik /uczestnik/ zdobywa jeden punkt.
Biegi mają charakter masowy i będą przebiegały zgodnie z przepisami PZLA.
W trakcie zawodów opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy klas lub nauczyciele wychowania fizycznego, w zależności czy na zawody przychodzi reprezentacja klasy czy cała klasa (decyduję wychowawca).
Zgłoszenia:
Pisemne zgłoszenia na załączonym druku przyjmuje p. B. Bodziak
Nagrody:
Za zajęcie miejsc I-III medale i dyplomy, a za zajęcie miejsc IV-VI dyplomy. Dla wszystkich uczestników słodycze.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Informacja – nauka pływania dla klas II
Miejskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wraz z Ośrodkiem Sportu
i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 1 organizuje dla uczniów klas II SP1 naukę pływania. Zajęcia odbywać się będą na Basenie Sportowym w Człuchowie od 21.09.2015r. do 7.12.2015r. w poniedziałki. Dziecko które będzie uczestniczyło w zajęciach z pływania musi posiadać strój kąpielowy, klapki, ręcznik mydło. Zbiórka uczestników
w holu pływalni 10 min. przed rozpoczęciem zajęć. Po zakończonych zajęciach dzieci proszę odebrać z basenu. Zajęcia są bezpłatne.
 
Lista uczestników:
Poniedziałek godzina 16.00- 16.45 Poniedziałek godzina 17.00-17.45 Poniedziałek godzina 18.00-18.45
Jan Słowiński 2a
Małgorzata Zelek 2a
Wiktor Warsiński 2a
Ola Kieliszek 2a
Zuzanna Królak 2a
Sandra Lewtak 2a
Jakub Tarczyluk 2a
Tomasz Homme 2a
Szymon Stoltmann 2a
Maria Zielnik 2f
Małgorzata Talaśka 2a
Filip Bystroń 2a
Przemek Puszcz 2a
Dawid Pfeifer 2a
Kacper Przytarski 2a
Oliwier Szuryn 2a
Patrycja Lubińska 2b
Jakub Piekarski 2f
Aleks Kiejzik 2f
Wiktoria Zaremba 2d
Lena Grodzicka 2c
Marcel Włosiniak 2e
Magdalena Woźniak 2e
Wiktor Sienkiewicz 2c
Marta Masiewicz 2f
Mateusz Chromiec 2a
Wiktoria Obarzanek 2f
Szymon Różycki 2e
Łukasz Rudnicki 2c


 

Zbiórka uczestników w holu pływalni 10 min. przed rozpoczęciem zajęć.
Nikola Foryś 2e
Martyna Krzewińska 2e
Kewin Jażdżewski 2e
Natalia Jasiak 2e
Julia Maćkowiak 2e
Julia Radkowiak 2e
Bartosz Rugała 2e
Mikołaj Kowalczyk 2e
Grzegorz Ringwelski 2f
Alicja Ringwelska 2f
Konrad Jastrzębowski 2b
Maksymilian Majchrzyk 2b
Maja Jagiełło 2b
Nadia Rumińska 2b
Małgorzata Niedziałek 2e
Michał Jażdżewski 2e
Patryk Szufrajda 2e
Oliwier Król 2b
Mieszko Wrona 2c
Jan Maćkowiak 2c
Zuzanna Korba 2d
Zofia Kuchta 2b
Martyna Bednarek 2d
Maciej Fojut 2d
Szymon Gwiazda 2d
Laura Janik 2f
Oliwia Byczkowska 2d
Nikola Miluszkiewicz 2d
Jakub Koniec 2c
Amelia Zblewska 2c
Zuzanna Metlicka 2f
  
Zbiórka uczestników w holu pływalni 10 min. przed rozpoczęciem zajęć.
Przemysław Mazurek 2b
Adam Wójcik 2e
Franciszek Golec 2e
Paweł Sobolewski 2b
Patryk Sobolewski 2b
Piotr Warda 2f
Wojciech Polak 2d
Michał Nisztuk 2f
Amelia Domańska 2c
Julia Jodłowska 2c
Paulina Podlaszewska 2c
Hanna Janicka 2c
Agata Dziemiańczyk 2b
Patrycja Jażdżewska 2b
Oliwia Słabicka 2b
Jakub Maszczak 2e
Marcel Holc 2e
Zuzanna Szukaj 2f
Marcel Szukaj 2f
Mikołaj Skrzypczak 2f
Klaudia Kluk 2b
Wiktor Adaszewski 2f
Mateusz Pacuła 2c
Jakub Kreft 2c
Zuzanna Dalka 2e
Michał Grzywnowicz 2c
Maciej Szulc 2c
Paulina Rawczyńska 2c
Karolina Kubiak 2c
Hubert Jażdżewski 2c
Szymon Meyer 2c
 
Zbiórka uczestników w holu pływalni 10 min. przed rozpoczęciem zajęć.

 W przypadku pytań proszę o kontakt przez idziennik.
 Beata Bodziak

Marcelina druga
6.09.2015r. w Warszawie Marcelina Osiowy wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach Dzieci w Lekkiej Atletyce. Zajęła ona drugie miejsce (z wynikiem 1:46,94) za zawodniczką z Węgier. 
W zwodach brali udział reprezentanci siedmiu państw ( Rosji, Słowacji,  Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii i Polski). Prawo do reprezentowania naszego kraju dawało zwycięstwo w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, dodatkową nagrodą jest tygodniowa wycieczka do Paryża na którą właśnie pojechała Marcelina. Marcelina jest zawodniczką CMKL Człuchów.Wszystkich chcących trenować lekką atletykę zapraszamy na zajęcia:
Wtorek    16.00 – 17.30 OSiR
Środa        15.30 – 17.00 SP nr 1
Piątek        15.30 – 17.00 SP nr 1
Sobota    10.00 – 11.30 OSiR

Zajęcia są bezpłatne.
Prowadzimy szkolenie w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.
Zainteresowanych treningami zapraszamy na klubowy profil na Facebook'u pod adresem: www.facebook.com/CzluchowskiMiedzyszkolnyKlubLekkoatletyczny  gdzie znajdują się informacje na temat treningów.
Już 25.09.2014r. rusza kolejna powiatowa edycja czwartków lekkoatletycznych, na którą serdecznie zapraszamy.


Świadczenia w ramach ubezpieczenia
Nowy rok szkolny rozpoczęty
Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po wakacjach dzieci wróciły do szkoły. W inauguracji nowego roku szkolnego uczestniczyli przedstawiciele miasta, urzędów, instytucji, nauczyciele, rodzice oraz oczywiście uczniowie. Nowy rok szkolny tym razem rozpoczęty został  na boisku szkolnym.  Szczególnie serdecznie zostali przywitani uczniowie piewszych klas, którzy właśnie zaczynają szkolną edukację. Po przemówienich uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami.Zobacz więcej >>>>

Do szkoły czas
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym /klasy I - VI/ i o godz. 11.00 - klasy zerowe.

Wspomnienia z półkolonii ...
Jak co roku, również w minione wakacje od 13 do 24 lipca w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie,  odbyły się półkolonie letnie, organizowane dla dzieci, które w tym czasie spędzały wakacyjne dni w domu. Godziny spędzone między 9.00, a 14.00 zawsze wypełnione były ciekawymi zajęciami i wycieczkami. Dzieci zdążyły się poznać w czasie wspólnych zabaw i gier, zmierzyły się w zawodach sportowych, a także odwiedziły kilka ciekwych miejsc: park wodny, linowy, mini golf i basen.


Opiekunowie półkolonii: Małgorzata Bukowska, Aleksandra Rojek, Danuta Burak, Iwona Bicz.
           
wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec


Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów