Menu:

AKTUALNOŚCI - LISTOPAD 2013

Mistrzostwa Województwa w Pływaniu Indywidualnym w ramach XLII Igrzysk Młodzieży Szkolnej
30.11.2013r. w Kościerzynie odbył się Finał Wojewódzki XLII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym.Dwunastu uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie reprezentowało powiat człuchowski w finale wojewódzkim. Zawody można uznać za udane. Wielu uczniów pobiło rekordy życiowe. Padły również rekordy szkoły.
Najwyższe miejsce wywalczyła Oliwia Borkowska z klasy 6c zajmując dziesiąte miejsce na 50m w stylu dowolnym. Cieszy zwłaszcza osiągnięty przez Oliwię wynik – 33,69, który jest nowym rekordem szkoły. Został pobity jeszcze jeden rekord szkoły – 50m stylem dowolny chłopców 36,53, który ustanowił Jakub Homme z klasy 5d.

Wyniki wszystkich uczniów SP1:
dziewczęta rocznik 2003 i młodsi:
Karolina Mikiciuk kl. 4c -18 miejsce 25m stylem grzbietowym 23,74
Marcelina Osiowy kl. 4d – 21 miejsce – 25m stylem klasycznym 29,49
Dobrawa Kordykiewicz 4c – 23 miejsce – 25m stylem klasycznym 30,74
Katarzyna Januszewska 4c – 25 miejsce – 25m stylem grzbietowym 25,42
Marta Woloszyn 3e – 28 miejsce – 25m stylem dowolnym 26,39
Amelia Sprenger 4e – 28 miejsce – 25m stylem grzbietowym 27,07

chłopcy rocznik 2003 i młodsi:
Kamil Januszewski 4c – 21 miejsce - 25m stylem grzbietowym 27,06
Filip Grabowski 3f – 22 miejsce – 25m stylem klasycznym 43,86
Olaf Meyer 4c – 23 miejsce – 25m stylem grzbietowym 27,96
Tomasz Pytlak 3g – 24 miejsce – 25m stylem dowolnym 19,91
Olaf Meyer 4c – 24 miejsce – 25m stylem dowolnym 19,91
Tomasz Pytlak 3g – 26 miejsce - stylem grzbietowym 31,92
Kamil Januszewski 4c – 29 miejsce - stylem dowolnym 23,30

rocznik 2001 – 2002
Oliwia Borkowska 6c – 10 miejsce – 50m stylem dowolnym 33,69 (rekord szkoły)
Jakub Homme 5d – 19 miejsce – 50m stylem dowolnym 36,53 (rekord szkoły)
Jakub Homme 5d – 50m stylem grzbietowym 46,97 (rekord piątych klas)
Karol Kapuściński 6c – 50m stylem grzbietowym 51,31

Beata Bodziak


Zobacz zdjęcia >>>>

ZABAWA ANDRZEJKOWA W ZERÓWCE
W przedszkolu zabawa
 Andrzejek to czas
 Niech magia i wróżba
 Królują wśród nas.
 Już zaczynamy , już nie czekamy
 Zabawa dalej ,start….

Są różne sposoby , aby się dowiedzieć ,co nas czeka w przyszłości . Można pójść do wróżki , która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki , która wróży z kart i z ręki. Można też wróżyć sobie samemu , ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. I tak 29 listopada w klasach zerowych 0-2, 0-3 i 0-4 odbyła się zabawa andrzejkowa. Piękne dekoracje, muzyka i fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb, czarów i innych ciekawych atrakcji.. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, koła fortuny oraz innych przepowiedni. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.
 Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim ,wspaniałą zabawą ,dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
Wróżki: Iwona,Kasia, Danusia, Ania i Diana:)KLASOWE ANDRZEJKI 1C
Świeca marszczy złoty nos.
Z każdej strony kapie wosk.
Cienie tłoczą się co krok,
już w pokoju straszny tłok!
Cienie tu i cienie tam –
Pewnie przyjdzie wrózyć nam.
(D.Geller)
Człowiek często myśli, co go w życiu spotka. Planuje, marzy, fantazjuje. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie przyszłości. Tradycja wróżenia sięga XVI wieku i przetrwała do dziś. Należy pamiętać, że wróżby to tylko wesoła zabawa i nie należy ich traktować serio.  Dnia 27 listopada 2013 roku odyły się klasowe andrzejki w klasie 1C. Pani odczytała list od wróżki Fiony, która podarowaa namł zaczarowany szal i kapelusz. Zdradziła również magiczne zaklęcie, które pomoże spełnić się wróżbie. Abyśmy nie zapomieli wróżb przyklejaliśmy je na kartę „MOJE ANDRZEJKOWE WRÓŻBY”. Wróżyliśmy : Co nas czeka w przyszłości?, wybieraliśmy ulubiony kolor, obrazek, odczytywliśmy hasła, ustawialismy buty i losowaliśmy imiona dziewcząt i chłopców. Wspólnie uczyliśmy się tańców i zabaw muzycznych.

WRÓŻBY U MUCHOMORKÓW
Tradycja Wieczoru Andrzejkowego jest znana nie tylko nam dorosłym, dzieci z grupy 0-1 (Muchomorki)postanowiły urządzić sobie dzień czarów, magii, wróżb i przepowiedni. Klimatu zabawie nadawały przebrania, czarodziejskie różdżki, kapelusze, czarne koty i magiczne kule. Wróżby były czasem dziwne...czasem zabawne ale też niesamowite. Nawet Panie tego dnia jakoś inaczej wyglądały...Pani Ania nagle potrafiła przepowiadać przyszłość z ręki, a Pani Mariola chciała odlecieć na miotle....:)
Mariola Dyl i Anna Bukowksa


Szkolne andrzejki.
28 listopada odbyły się szkolne andrzejki  dla klas IV-VI zorganizowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. W dyskotece wzięli  udział wszyscy chętni uczniowie klas starszych.  Doskonale  się bawili przy dźwiękach muzyki. Wróżby i poczęstunek każda klasa razem z wychowawcą  przygotowała indywidualnie. Oczywiście zabawa była udana dzięki wróżbom i szalonym tańcom.


Lekkoatleci na ściance
W dniach 19.11.2013r. 26.11.2013r. 27.11.2013r. zwodnicy Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego w ramach treningu uczestniczyli w zajęciach na ściance wspinaczkowej.


Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w pierwszym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, który odbył się w naszej szkole 28 listopada. W szkolnym konkursie uczestniczyło 53 uczniów. Wszyscy zostali  odpowiednio przygotowani przez swoje polonistki. Uczniowie, którzy zdobędą odpowiednią ilość punktów, zostaną zakwalifikowani do etapu rejonowego. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów.


"WSZYSTKIE MISIE NASZE SĄ"
 Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dlatego 25 listopada maluchy świętowały Dzień Misia. 
Z tej okazji przedszkolaki miały za zadanie przynieść do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół – misie, w towarzystwie których odbyły się zabawy ruchowe ze śpiewem oraz zajęcia plastyczne. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do  dużych, a liczba pluszowych przyjaciół była imponująca Dzień Misia upłynął w wesołej atmosferze, wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, także tych zapomnianych. W szkole odbyła się również ogromna  wystawa prac plastycznych z misiem w roli główne, które wykonali dzieci klas zerowych wraz z rodzicami. Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom, którzy wraz z dziećmi wykonali piękne misie.
Organizatorzy:Katarzyna Odalanowska, Iwona Bicz, Danuta Burak, Mariola Dyl, Anna Bukowska oraz Diana Trela.


ELIMINACJE Z MATEMATYKI
22 listopada 2013 roku odbyły się szkolne eliminacje  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
I m - Michał Wójcik kl.6b
II m - Wiktoria Kowalik kl.6e
III m - Natalia Nickowska kl.5b
           Jakub Landowski kl.6bTURNIEJ INTEGRACYJNY
W dniu 27.11.2013 r. odbyły się pierwsze zawody z cyklu turniejów integracyjnych rozgrywanych pomiędzy młodzieżą  Gimnazjum nr 1 w  Człuchowie a Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie. W hali sportowej gimnazjum stawiło się 50 zawodników chcących rywalizować w zawodach halowej piłki nożnej chłopców klas szóstych i klas pierwszych gimnazjum.
Gimnazjum reprezentowały klasy: 1a, 1c, 1d i szkołę podstawową klasy: 6a, 6b, 6c, 6e, 6f. Po rywalizacji w fazie grupowej turnieju do finału awansowały:
- z grupy I – 6f, 6c, 1a
- z grupy II – 1c, 6b, 6e
Mecze sędziowali p. Robert Sokołowski, p. Igor Sokołowski i p. Marek Dowksza.
Rozgrywki finałowe zostaną rozegrane już niebawem, oczekujcie informacji na stronie internetowej gimnazjum.


CZAR PAR KLAS 6
1 m-ce: Michał Wójcik i Jakub Mikulicz kl. 6B
2 m-ce: Julia Góralska i Agata Puszcz  kl. 6D
oraz Maciej Toda i Roman Wałaszewski kl. 6F
3 m-ce Miłosz Baprawski i Agata Hrycikowska kl. 6ETańce i wróżby

W klasie I b odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której uczniowie uczestniczyli we wróżbach i bawili się przy muzyce.


Na zamku pierniczyli
Uczniowie klasy I b wybrali się na wycieczkę do Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach, w czasie których własnoręcznie wykonały pierniki. Obejrzały również wystawę dotyczącą historii Toruńskich Pierników.


I etap Szkolnego Konkursu Plastycznego o tytuł „ Mistrza Pędzla”
Rozpoczął się III etapowy Szkolny Konkurs Plastyczny, którego celem  jest przyznanie tytułu i szarfy      „ Mistrz Pędzla” w klasach  I,II i III. Tematem pracy plastycznej wykonywanej przez uczniów w I etapie były "Barwy jesieni".
Przypominamy laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu.
Organizatorzy konkursu: Anna Mielewczyk, Krystyna Kassner, Maria Opar, Danuta Tylingo, Joanna Hapka"BEZPIECZNA SZKOŁA, BEZPIECZNY UCZEŃ"
 
Wizyta w Urzędzie Miasta
26 listopada 2013r., w ramach zadań przewidzianych regulaminem konkursu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń” oraz, by lepiej zrozumieć funkcjonowanie państwa, klasy III d i III e, wraz z opiekunami panią Dorotą Gibczyńską i panią Jolantą Kozłowską Rymer udały się do Urzędu Miasta w Człuchowie, do którego zaprosił nas Burmistrz Miasta Człuchów - pan Ryszard Szybajło i Sekretarz Miasta- pani Maria Pazda. Przed spotkaniem ustaliliśmy listę pytań, które dzieci chciały zadać. Pani Maria Pazda miło powitała nas w sali Urzędu Miasta, w której odbywają się obrady radnych. Nasze pytania bardzo pasowały do tego miejsca, a atmosfera panująca w czasie spotkania pozwoliła jego małym uczestnikom poczuć ważność omawianych spraw. Bo właśnie o pracę radnych i pracę burmistrza miasta pytały dzieci, ale też o zaangażowanie mieszkańców Człuchowa w życie miasta. Pan Burmistrz zaprowadził nas do pomieszczenia, gdzie pracuje Straż Miejska, zaprosił nas także do swojego gabinetu, tam wręczył nam małe upominki związane z Człuchowem i słodkości. Pan Burmistrz i Pani Sekretarz w ciekawy sposób pomogli małym obywatelom pojąć, na czym polega praca burmistrza miasta i w jaki sposób w tej pracy uczestniczą radni, a także społeczeństwo. Po takiej ciekawej lekcji łatwiej było zrozumieć dzieciom, w jaki sposób działa nasze państwo, jak tworzone jest obowiązujące w nim prawo, jak obywatele mogą korzystać z tego prawa, ale też je współtworzyć. Wiktoria z klasy III d po tej wycieczce napisała: ”Dzisiaj byliśmy w Urzędzie Miasta. Spotkanie z Panem Ryszardem Szybajło i Panią Marią Pazda odbyło się w sali konferencyjnej. Poznaliśmy osoby, która pracują dla dobra naszego miasta. Dowiedziałam się, że radni to osoby, które reprezentują społeczeństwo i pracują po to, aby nasze miasto zmieniało się na lepsze”.
Jolanta Kozłowska-Rymer
Dorota Gibczyńska
TURNIEJ WIEDZOWY KLAS III PT. „SZANUJ LAS- PÓKI CZAS” 2013
Dnia 21.11.2013 odbył się turniej wiedzowy o lesie pt.: „Szanuj las - póki czas”, w którym wzięły udział wszystkie klasy III. Imprezę poprzedziły zajęcia lekcyjne, warsztaty edukacyjne, wycieczki do Gospodarstwa Leśnego w Marysinie. Turniej był też okazją do uroczystej inauguracji programu aktywnej edukacji  „Ożywić pola”. Tegoroczne hasło to „Rok Trznadla”. Zmagania uczniów oceniała pani dyrektor Jolanta Lisek , przedstawiciel Nadleśnictwa oraz Prezes Koła Łowieckiego „Darzbór”. Uroczystość uświetnili też przedstawiciele koła łowieckiego, Urzędu Miasta oraz przedstawiciele prasy i telewizji.
Po zakończeniu emocjonujących zmagań wszystkim drużynom i klasom wręczono wspaniałe nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Człuchów. Spotkanie było także okazją do podsumowania tegorocznej akcji zbiórki kasztanów i żołędzi dla leśnych zwierząt.
Gratulujemy wszystkim klasom zdobytej wiedzy i wspaniałej postawy podczas turnieju.   
Organizatorzy: Krystyna Kassner, Maria Opar, Anna Mielewczyk, Danuta Tylingo, Joanna Hapka

Zobacz zdjęcia >>>>

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Indywidualnym
Uczniowie SP1 uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu Indywidualnym.
Zawody odbyły się 20.11.2013r. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 30.11.2013 r. w Kościerzynie.
Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych:
- rok 2003 i młodsi – 25m stylem dowolnym, 25m stylem klasycznym, 25m stylem grzbietowym,
- rok 2001-2002 – 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym.
Każdy zawodnik mógł popłynąć na dwóch dystansach.
Do zawodów wojewódzkich kwalifikowało się trzech najlepszych zawodników z każdej konkurencji (13 zawodników z SP1).

Zobacz zdjęcia >>>>

POTYCZKI KLAS 6
20.11.2013 roku odbył się konkurs „Potyczki ekologiczno – matematyczne”.W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z klas szóstych.
I miejsce: Jakub Mikulicz, Radosław Wirkus, Michał Wójcik z klasy 6b
II miejsce: Kinga Getter, Jacek Kiedrowski, Wiktoria Kowalik z klasy 6e
III miejsce: Julia Bondarenko, Paweł Geras, Agata Puszcz z klasy 6d.
GRATULUJEMY!


„BEZPIECZNA SZKOŁA- BEZPIECZNY UCZEŃ”
Wycieczka do sądu
 W dniu 19 listopada 2013 r., z całą klasą III d i naszą wychowawczynią panią Jolą Kozłowską-Rymer, wybraliśmy się na wycieczkę do Sądu Rejonowego, mieszczącego się przy ulicy Szczecińskiej 1. Po budynku sądu oprowadzała nas pani Ania Wołujewicz,, która jest sędzią i jednocześnie mamą naszej koleżanki Kasi. Od niej dowiedzieliśmy się co to jest prawo, że należy je bezwzględnie przestrzegać, i że sąd podzielony jest na wydziały, między innymi: wydział cywilny, karny, rodzinny i nieletnich, pracy i ksiąg wieczystych. Wiemy już, że sędzia ma fioletowy krawat, obrońca zielony, prokurator czerwony, a radca prawny ma niebieski krawat. Przy drzwiach każdej z sal wiszą wokandy czyli wykaz wszystkich spraw odbywających się danego dnia. W budynku znajdują się cele dla kobiet i mężczyzn, w których przebywają oni przed swoją rozprawą. Znajduje się tu również pokój dla dzieci zwany niebieskim, gdzie są przesłuchiwane w niektórych sprawach.  Na koniec naszej wizyty niektórzy z nas wczuwali się w rolę oskarżonego, pokrzywdzonego, obrońcy, prokuratora i sędziego.   Moim zdaniem praca sędziego jest trudną pracą i wymaga wielu lat nauki. Wizyta w sądzie była dla mnie bardzo pouczającą i interesującą lekcją wychowawczą
Filip Chrząszcz, kl.III d             
W dniu 19 listopada 2013 r., wraz z całą klasą poszliśmy na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Człuchowie. Po tym wielkim budynku oprowadzała nas mama mojej koleżanki pani Ania, która jest sędzią. Pozwoliła nam ubrać swoją sędziowską togę i złoty łańcuch ze srebrnym orłem – godłem Polski. Pani Ania mówiła nam, że kolor krawata przy todze zależny jest od pełnionej funkcji: prokurator- czerwony, obrońca- zielony, sędzia- fioletowy, a radca prawny- niebieski. Następnie pani Ania oprowadziła nas po salach sądowych takich jak sala rozpraw i sala dla dzieci. W sali dla dzieci były zabawki oraz fajne weneckie lustro, przez które sędzia, prokurator i obrońca obserwują przesłuchiwane i jednocześnie bawiące się dziecko, które ich nie widzi. Potem poszliśmy zobaczyć miejsce, w którym przetrzymywani są oskarżeni. Miejsce nazywane jest celą. Nasza pani wychowawczyni pozwoliła na do niej wejść.  Mama Kasi opowiadała nam czym jest prawo, kto je ustanawia i co grozi za nieprzestrzeganie prawa. By zobaczyć jak wygląda praca w sądzie zrobiliśmy przykładową rozprawę sądową. Podzieliliśmy się na role. Ja dostałem rolę protokolanta i ochroniarza. Zabawa w sąd była pouczająca. Na koniec pobytu w sądzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie w niebieskiej sali dla dzieci. Wycieczka do sądu była fajną przygodą, która mi się podobała.
Piotr Jasiak, kl. III d


Czar Par klas 5

 15. listopada 2013 roku odbył się konkurs matematyczny "Czar Par" dla klas V. Uczniowie rywalizowali w dwuosobowych zespołach.
 I miejsce zajęła drużyna z klasy 5d w składzie: Jakub Homme i Kajetan Ginter.
 II miejsce: Patrycja Piwowarska i Ewelina Woźniak z kl.5a
 III miejsce; Mikolaj Bauch i Karol Dobbek z klasy 5e


Wokół Tuwima
 Klasa 3e wraz z wychowawczynią udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty ilustratorskie pt. "Spotkanie wokół Tuwima", które przeprowadziła ilustratorka książek dla dzieci p. Marianna Jagoda- Mioduszewska. Dzieci poznały fragmenty wierszy J. Tuwima oraz etapy pracy ilustratora. Spotkanie zakończyło się wykonaniem książeczki inspirowanej wierszem pt. "Lokomotywa".


Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej akcji "Ożywić pola – Rok trznadla".

Jednym z zaplanowanych działań jest    KONKURS PLASTYCZNY (od 15 XI do 16 XII 2013r.)  
 „Trznadel wśród przyjaciół”  
CELEM KONKURSU JEST:
pogłębienie wiedzy o środowisku przyrodniczym, uwrażliwienie na piękno przyrody, rozwijanie twórczości dziecięcej, wyłonienie dzieci plastycznie uzdolnionych.
 ZASADY KONKURSU:
1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas I – VI   oraz grup „O”.
2. Tematyka prac musi być związana z środowiskiem trznadla (np.: polem, łąką, lasem…).
3. Termin wykonania prac upływa 16 grudnia 2013r.
4. Technika wykonania oraz format prac dowolny.
5. Jedna osoba może wykonać więcej niż jedną pracę. Każda praca powinna na odwrocie zawierać imię, nazwisko, klasę ucznia.
6. Prace składać do sali nr 1 lub 16.
7. Do oceny prac konkursowych zostanie powołane jury.
8. Autorzy najciekawszych, najładniej wykonanych prac zostaną nagrodzeni bądź wyróżnieni. Jest dużo nagród.
9. Wyniki konkursu plastycznego zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszej szkoły(www.sp1_czluchow.net.pl) i przez radiowęzeł szkolny.
10. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane w Galerii Prac Uczniowskich oraz na stronie internetowej naszej szkoły.  

Koordynatorzy działań: Anna Mielewczyk, Maria Opar, Joanna Hapka, Danuta Tylingo, Krystyna Kassner

DZIEŃ KOLORU NIEBIESKIEGO
W grupie 0-2 "Borowiki" zorganizowany został  Dzień Na Niebiesko, odbyły sie wesołe i ciekawe zabawy badawcze dające dzieciom możliwość eksperymentowania. Tematem zajęć była woda, jej znaczenie dla życia ludzi i zwierząt. Maluchy obserwowały pływanie i tonięcie  przedmiotów w wodzie i rozpuszczały w niej różne substancje. Dużo radości dały również dzieciom zabawy z chustą animacyjną, gdzie mogły utrwalić sobie poznane kolory. Nie mogło zabraknąć także bibułkowego tańca i kolorowania kropelek oczywiście na niebiesko.
 Zabawę przeprowadziły Iwona Bicz i Anna Bukowska


Grand Prix Powiatu w Pływaniu
 Uczniowie SP1 uczestniczyli w Grand Prix Powiatu w Pływaniu. Zawody odbyły się 13.11.2013r.Kolejne dwie edycje odbędą się wiosną. O wyniku końcowym zadecydują punkty z dwóch startów. Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych:
- rok 2003 i młodsi – 25 m stylem dowolnym,
- rok 2001-2002 – 50 m stylem dowolnym.

  Wyniki >>>>

Biegi w Borzytuchomiu
11.11.2013r. w Borzytuchomiu odbył się XVIII Bieg Niepodległości. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie będący jednocześnie członkami Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego już po raz kolejny startowali w tych zawodach. Sportowa rywalizacja  zawsze stoi tam na bardzo wysokim poziomie. W każdym biegu startuje około 70-80 zawodników z całego województwa pomorskiego. Najlepsze szóstki z każdego biegu były dekorowane, zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
 Najlepiej zaprezentowali się:
 Jakub Landowski 6b - II miejsce w biegu na 1000m chłopców 2001/2002
 Marcelina Osiowy 4d - IV miejsce w biegu na 600m dziewcząt  2003/2004
 Martyna Górska 6a - IV miejsce w biegu na 1000m dziewcząt 2001/2004
 Przemysław Szczepaniak 4e – V miejsce w biegu na 1000m chłopców 2003/2004

Zobacz wyniki >>>>

Mistrzostwa  Szkoły Podstawowej nr 1  w Pływaniu
Dnia 7.11.2013r. odbyły się Mistrzostwa SP1 w pływaniu.
 Celem zawodów było:
 -  Wyłonienie Reprezentacji  Szkoły do Mistrzostw Powiatu w Sztafetach Pływackich.
 -    Zdobycie punktów do Sportowego Współzawodnictwa Klas.
 -    Integracja społeczności szkolnej.
 -    Rozwijanie uzdolnień.
 -    Sprawdzenie własnych możliwości. Rywalizacja sportowa.
 Każdy uczeń mógł wystartować w dwóch konkurencjach z trzech możliwych:
 -    styl dowolny 25m
 -    styl grzbietowy 25m
 -    styl klasyczny 25m
 Najlepsi w stylu dowolnym otrzymali medale i dyplomy, a w pozostałych stylach dyplomy. Zawody przeprowadził i ufundował nagrody Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny.

 Zobacz wyniki  >>>

8.11.2013r. - Przygotowania do 95.  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Uczniowie klasy VI d na lekcji wychowawczej przygotowywali się do obchodów 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie z wychowawczynią wykonali biało-czerwone kotyliony.

Zobacz więcej zdjęć>>>>
Uczniowie klasy 1C razem z wychowawczynią wspólnie wykonali kotyliony z okazji Święta Niepodległości. Dzieci rozmawiały o trudnej przeszłości Polski, oglądały filmy i slajdy pokazujące naszą Ojczyznę. Uczyły się o symbolach narodowych, ważnych datach z historii naszego kraju oraz wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.
 
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, (grupa 0-1 Muchomorki )w sposób szczególny obchodzili tegoroczną 95 rocznicę odzyskania niepodległości.  
 Dzieci recytując wiersze opowiedziały po krótce historię naszego kraju.
 Maluchy ubrane w odświętne stroje z biało-czerwonymi kotylionami, wyprostowane na baczność z pełną powagą zaśpiewały hymn Polski, a także inne piosenki o tematyce patriotycznej. Dzieci bezbłędnie ,chórem odpowiadały na pytania zawarte w wierszu "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy.
 Jednak to przepięknie odtańczony POLONEZ, wywołał burzę oklasków wśród przybyłych gości.
 Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie oraz Paniom Dyrekotr: Jolancie Lisek i Teresie Budnick za miłe słowa uznania . Dziękujemy rózwież Pani Małgorzacie Bukowskiej (wychowawcy świetlicy) za wykonanie kotylionów.
 Organizatorzy: Mariola Dyl i Anna Bukowska

Zobacz zdjęcia >>>>

7.11.2013 r. - W Gdańsku w nagrodę
Uczniowie klasy 5d razem z wychowawcą klasy p.Stanisławem Myszką uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Była to nagroda za wygrana w ubiegłym roku szkolnym we współzawodnictwie klas. Gratulujemy! Ciekawostką była podróż nie jak zazwyczaj autokarem, ale pociągiem. Okazało się, ze dla niektórych  była to pierwsza wyprawa tym środkiem lokomocji. Co uczniowie widzieli, możecie podejrzeć w krótkiej fotorelacji. W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny klasy mają szansę zmierzyć się we współzawodnictwie i wybrać sobie miejsce na jednodniowy wyjazd sponsorowany przez szkołę. Przypominamy kryteria brane pod uwagę w tej rywalizacji:
Klasy 1-3
Noszenie stroju szkolnego
Udział uczniów w zbiórce makulatury
 Klasy 4-6
·         Noszenie stroju szkolnego
 ·         Frekwencja – liczba godzin nieusprawiedliwionych
 ·         Klasowa średnia ocen na semestr
 ·         Klasowa średnia ocen z zachowania na semestr
 ·         Współzawodnictwo sportowe
 Trzymamy kciuki za wszystkich!
Zobacz zdjęcia >>>>

01.11.2013r. - Moje drzewo genealogiczne
W grupie zerowej 0-1 Muchomorki został zorganizowany konkurs dla dzieci i rodziców na Drzewo Genealogiczne. Przyniesione prace były niezwykle barwne i pomysłowe. Wyłoniono trzy pierwsze miejsca, które oczywiście zostały nagrodzone. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody pocieszenia.
 Organizatorzy konkursu: Mariola Dyl i Anna Bukowska.listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiecUwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów