Menu:

RELIGIA

Konkurs o bracie Albercie
Lista uczniów, ktorrzy uczestniczyli w konkursie i rozwiązali poprawnie 50% zadań lub więcej:
Jakub Jackowski, Julia Jeszka, Amelia Kaczkowska, Zofia Pawłowska, Martyna Rumińska,.

Konkurs wiedzowy "Objawienia Matki Bożej w Fatimie"
19 maja  odbył się szkolny konkurs religijny "Objawienia Matki Bożej w Fatimie" dla klas 4-6. Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą na temat historii objawień i religijnego przesłania.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Klasy 4
1 miejsce - Maciej Prondzinski, 4c
2 miejsce - Krzysztof Sowa, 4d

Klasy 5
1 miejsce -  Wiktoria Kowcun i Julia Żugaj, 5c

Klasy 6
1 miejsce - Jakub Chajzler, 6c
2 miejsce - Kinga Szmelter, 6d
Gratulujemy !!!


FINAŁ VIII KONKURSU BIBLIJNEGO W PELPLINIE

22 kwietnia w pelplinie odbył się finał VIII Konkursu Biblijnego "Jezus w Ewangelii wg św. Marka".

Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, a nastepnie wygłosić referat przed komisją na temat tajemnicy Jezusa w Ewangelii wg św. Marka. Jakub Chajzlerreprezentujący naszą szkołę zajął II miejsce.

Wszyscy biorący udział w konkursie zwiedzali z przewodnikiem katedrę , ogrody i muzeum diecezjalne.

Jakubowi gratulujemy sukcesu !!!


Plan rekolekcji

Dzień

Parafia św. Jakuba Apostoła

Parafia Matki Bożej

Parafia Judy Tadeusza

Niedziela

11.15 Msza św.

11.30 Msza św.

11.30 Msza św.

Poniedziałek

11.00 Nauka (klasy 4-6)
12.30 Nauka (klasy 0-3)

11.00 Nauka rekolekcyjna

11.00 Spotkanie

Wtorek

11.00 Nauka (klasy 4-6)
12.30 Nauka (klasy 0-3)

11.00 Nauka i droga krzyżowa

11.00 Spotkanie i spowiedź

Środa

9.00 Spowiedź
12.30 Msza św.

11.00 Nauka rekolekcyjna
..............................................................................
*Spowiedź dzieci odbędzie się w czasie spowiedzi parafialnej. Jej termin zostanie ogłoszony w niedzielę.

11.00 Spotkanie


Konkurs Biblijny „Jezus w Ewangelii wg św. Marka”

16 lutego w Chojnicach odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego”Jezus w Ewangelii wg św. Marka”.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Jakub Chajzler z 6c, Faustyna Szeliga z 6d i Zuzanna Krysa z 6d. Jakub Chajzler zajął 4 miejsce i zakwalifikował się do finału. Rozgrywka finałowa odbędzie się 22 kwietnia w Pelplinie.



VIII KONKURS BIBLIJNY WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UMKW TORUNIU „Jezus w Ewangelii wg św. Marka” .

9 grudnia  odbył  się etap szkolny VIII Konkursu Biblijnego dla klas 4-6. celem było rozwijanie zainteresowań uzdolnień  w pracy z Pismem Świętym ze szczególnym uwzględnieniem Ewangelii wg św. Marka.Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów biblijnych.

Wyniki są nastepujące:

1 miejsce - Jakub Chajzler, 6c

2 miejsce - Faustyna Szeliga , 6d

3 miejsce - Zuzanna Krysa (6d) i Michał Słabicki (6e)

Uczniowie ci bedą reprezentowali szkołę 16 lutego w etapie rejonowym w Chojnicach.

Materiały dla uczestników etapu rejonowego:

Pod tym adresem można śledzić zadania, które będą sukcesywnie dodawane - https://www.facebook.com/dbpelplin

Teksty do konkursu można pobrać poniżej:
Ewangelia z komentarzem - część 1
Ewangelia z komentarzem - część 2
Ewangelia z komentarzem - część 3
Regulamin konkursu
Uczniowie szkoł podstawowych czytają test Ewangelii (do etapu rejonowego czytamy rozdziały 1-13) oraz komentarz (tylko ze stron parzystych).



Szkolny konkurs plastyczny „Objawienia Matki Bożej w Fatimie”

Na przełomie października i listopada 2016 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny „Objawienia Matki Bożej w Fatimie”, w którym wzięło udział 49 uczniów z klas 1-6. Celem konkursu było: pogłębienie wiadomości o objawieniach Matki Bożej w Fatimie; przygotowanie uczniów do świadomego udziału w obchodach 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, przypadających na 2017 r.; motywowanie uczniów do nawrócenia i życia zgodnego z orędziem zawartym w objawieniach fatimskich; pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci; rozwijanie zdolności plastycznych.

Komisja oceniająca w składzie: p. Janina Młodożeniec, p. Lucyna Andrysiak, s. Kornela Gonciarz, p. Renata Kozłowska i p. Robert Kozłowski, wyłoniła zwycięzców.
       
I miejsce:
        -  Oliwia Brudnicka, kl. 1b
        - Bartosz Otto, kl. 2a
        - Maja Lipska, kl. 3f
        - Karolina Kubiak, kl. 3c
        - Cezary Słoboda, kl. 4a
        - Rozalia Nowak, kl. 5c
        - Jakub Chajzler, kl. 6c
II miejsce:
        - Kacper Stawiarz, kl. 1b
        - Paweł Michalski, kl. 2c
        - Martyna Sikorska, kl. 3b
        - Julia Żugaj, kl. 5c
        - Faustyna Szeliga, kl. 6d
III miejsce:
        - Krzysztof Bielacki, kl. 1b
        - Jagoda Szatlak, kl. 2b
        - Piotr Warda, kl. 3b
        - Wiktoria Kowcun, kl. 5c
        - Marta Szeliga, kl. 6d
Wyróżnienia:
        - Hanna Meyer, kl. 1c
        - Dominik Minkowski, kl. 2b
        - Amelia Garstka, kl. 2e
        - Julia Jodłowska, kl. 3c
        - Hanna Janicka, kl. 3c
        - Nikola Ernstmajer, kl. 4c
        - Aleksandra Meyer, kl. 4c
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!










Ofiacjalna strona miasta Człuchów