RELIGIA

X Konkurs Biblijny pt. "Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii wg św. Mateusza"  2018/2019

6 grudnia odbył się etap szkolny konkursu biblijnego Oto wyniki:

Klasy 4-6

1. Ewa Miszczuk, 6b

1. Krzysztof Sowa, 6d

2. Zofia Zakrzewska, 4b

3. Nikola Ernstmajer, 6c

Klasy 7-8

1. Jakub Chajzler, 8c

2. Krystyna Koniec, 8c

3. Wiktoria Kowcun, 7c

4. Zuzanna Ponikowska, 8c

Klasy 3gim

1. Klaudia Rumińska, 3a

2. Natalia Stoltman, 3c

3. Cyprian Jurek, 3c

Wymienieni uczniowie reprezentować będą szkołę na etapie rejonowym w Chojnicach 7 lutego.

Gratulujemy!

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu biblijnego dla klas 4-8 i 3 gimnazjum.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziemy tu:

Konkurs plastyczny "Mój przyjaciel Anioł Stróż"

W październiku odbył się szkolny konkurs plastyczny "Mój przyjaciel Anioł Stróż" dla klas 1-3.

Oto wyniki konkursu:

1. Radosław Szostak, 2b i  Kacper Ciepliński, 2c

2. Hanna Strzelecka, 1b i Lena Szeliga, 2c

3. Lena Wróblewska, 1b, Maria Prądzyńska, 1b i Amelia Grubak, 2d

Wyróżnienie - Brajan Kilkiewicz, 2c

Konkurs plastyczny "Święty Stanisław Kostka - patron dzieci i młodzieży"

W październiku odbył się także szkolny konkurs plastyczny "Święty Stanisław Kostka - patron dzieci i młodzieży" dla klas 4 - 8 i III gimnazjum. Wyniki są następujące:

Klasy 4-6

1. Martyna Sikorska, 5b

2.  Aleks Borchardt, 6d

3. Joanna Malmon, 4b

Wyróżnienie - Oliwia Gryka, 5b i Adam Wójcik, 5e

Klasy 7 - 3 gim.

1. Dominika Pestka, 3c

2. Marta Konkel, 3c

3. Jakub Chajzler, 8c

Wyróżnienie - Klaudia Rumińska, 3a

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za liczny udział w konkursie.

FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO - ZWYCIĘSTWO

21 kwietnia w Chojnicach odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Braterstwo w Biblii”. Miasto Człuchów miało, aż sześciu reprezentantów. W kategorii kl. 4-6 byli to: Wiktoria Kowcun Z 6c i Krzysztof Sowa z 5d, z kl. 7: Kinga Szmelter z 7d, Katarzyna Wołujewicz z 7d oraz Jakub Chajzler z 7c. Pierwsza część konkursu składała się z części pisemnej, która wyłoniła 6 najlepszych osób z każdej kategorii do kolejnej części ustnej, w której należało odpowiadać na pytania komisji. Do części ustnej zakwalifikował się z pierwszego miejsca, bo zdobył 31 punktów Krzysztof Sowa, a po 5 minutowej prezentacji tematu: „Jak dobrze i miło gdy bracia mieszkają razem”, utrzymał to miejsce. Okazał się najlepszym w swojej kategorii i deklasował 64 uczestników konkursu całej diecezji. Laureatem konkursu został również Jakub Chajzler zdobywając 20 punktów.

Serdecznie gratulujemy!

FINAŁ VIII KONKURSU BIBLIJNEGO W PELPLINIE

22 kwietnia 2017r. w Pelplinie odbył się finał VIII Konkursu Biblijnego "Jezus w Ewangelii wg św. Marka".

Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, a nastepnie wygłosić referat przed komisją na temat tajemnicy Jezusa w Ewangelii wg św. Marka. Jakub Chajzlerreprezentujący naszą szkołę zajął II miejsce.

Wszyscy biorący udział w konkursie zwiedzali z przewodnikiem katedrę , ogrody i muzeum diecezjalne.

Jakubowi gratulujemy sukcesu !!!