RELIGIA

Konkurs o bracie Albercie
Lista uczniów, ktorrzy uczestniczyli w konkursie i rozwiązali poprawnie 50% zadań lub więcej:
Jakub Jackowski, Julia Jeszka, Amelia Kaczkowska, Zofia Pawłowska, Martyna Rumińska,.

Konkurs wiedzowy "Objawienia Matki Bożej w Fatimie"
19 maja  odbył się szkolny konkurs religijny "Objawienia Matki Bożej w Fatimie" dla klas 4-6. Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą na temat historii objawień i religijnego przesłania.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Klasy 4
1 miejsce - Maciej Prondzinski, 4c
2 miejsce - Krzysztof Sowa, 4d

Klasy 5
1 miejsce -  Wiktoria Kowcun i Julia Żugaj, 5c

Klasy 6
1 miejsce - Jakub Chajzler, 6c
2 miejsce - Kinga Szmelter, 6d
Gratulujemy !!!

FINAŁ VIII KONKURSU BIBLIJNEGO W PELPLINIE

22 kwietnia w pelplinie odbył się finał VIII Konkursu Biblijnego "Jezus w Ewangelii wg św. Marka".

Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, a nastepnie wygłosić referat przed komisją na temat tajemnicy Jezusa w Ewangelii wg św. Marka. Jakub Chajzlerreprezentujący naszą szkołę zajął II miejsce.

Wszyscy biorący udział w konkursie zwiedzali z przewodnikiem katedrę , ogrody i muzeum diecezjalne.

Jakubowi gratulujemy sukcesu !!!

Plan rekolekcji

Dzień

Parafia św. Jakuba Apostoła

Parafia Matki Bożej

Parafia Judy Tadeusza

11.15 Msza św.

11.30 Msza św.

11.00 Nauka (klasy 4-6)
12.30 Nauka (klasy 0-3)

11.00 Nauka rekolekcyjna

11.00 Spotkanie

11.00 Nauka (klasy 4-6)
12.30 Nauka (klasy 0-3)

11.00 Nauka i droga krzyżowa

11.00 Spotkanie i spowiedź

9.00 Spowiedź
12.30 Msza św.

11.00 Nauka rekolekcyjna
..............................................................................
*Spowiedź dzieci odbędzie się w czasie spowiedzi parafialnej. Jej termin zostanie ogłoszony w niedzielę.

11.00 Spotkanie

Konkurs Biblijny „Jezus w Ewangelii wg św. Marka”

16 lutego w Chojnicach odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego”Jezus w Ewangelii wg św. Marka”.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Jakub Chajzler z 6c, Faustyna Szeliga z 6d i Zuzanna Krysa z 6d. Jakub Chajzler zajął 4 miejsce i zakwalifikował się do finału. Rozgrywka finałowa odbędzie się 22 kwietnia w Pelplinie.

VIII KONKURS BIBLIJNY WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UMKW TORUNIU „Jezus w Ewangelii wg św. Marka” .

9 grudnia  odbył  się etap szkolny VIII Konkursu Biblijnego dla klas 4-6. celem było rozwijanie zainteresowań uzdolnień  w pracy z Pismem Świętym ze szczególnym uwzględnieniem Ewangelii wg św. Marka.Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów biblijnych.

Wyniki są nastepujące:

1 miejsce - Jakub Chajzler, 6c

2 miejsce - Faustyna Szeliga , 6d

3 miejsce - Zuzanna Krysa (6d) i Michał Słabicki (6e)

Uczniowie ci bedą reprezentowali szkołę 16 lutego w etapie rejonowym w Chojnicach.

Materiały dla uczestników etapu rejonowego:

Pod tym adresem można śledzić zadania, które będą sukcesywnie dodawane - https://www.facebook.com/dbpelplin

Teksty do konkursu można pobrać poniżej:
Ewangelia z komentarzem - część 1
Ewangelia z komentarzem - część 2
Ewangelia z komentarzem - część 3
Regulamin konkursu
Uczniowie szkoł podstawowych czytają test Ewangelii (do etapu rejonowego czytamy rozdziały 1-13) oraz komentarz (tylko ze stron parzystych).

Szkolny konkurs plastyczny „Objawienia Matki Bożej w Fatimie”

Na przełomie października i listopada 2016 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny „Objawienia Matki Bożej w Fatimie”, w którym wzięło udział 49 uczniów z klas 1-6. Celem konkursu było: pogłębienie wiadomości o objawieniach Matki Bożej w Fatimie; przygotowanie uczniów do świadomego udziału w obchodach 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, przypadających na 2017 r.; motywowanie uczniów do nawrócenia i życia zgodnego z orędziem zawartym w objawieniach fatimskich; pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci; rozwijanie zdolności plastycznych.

Komisja oceniająca w składzie: p. Janina Młodożeniec, p. Lucyna Andrysiak, s. Kornela Gonciarz, p. Renata Kozłowska i p. Robert Kozłowski, wyłoniła zwycięzców.

I miejsce:
        -  Oliwia Brudnicka, kl. 1b